sobota, 1 czerwca 2024 07:45

Mężczyzna machał rękami i wzywał pomocy. Chwile grozy na Jeziorze Rożnowskim

Autor Katarzyna Jamróz
Mężczyzna machał rękami i wzywał pomocy. Chwile grozy na Jeziorze Rożnowskim

Dramatyczne sceny rozegrały się w środę (30 maja) na Jeziorze Rożnowskim. Wysoka fala, która uderzyła w kajaki wywróciła jeden z nich, jednocześnie zalewając drugi. W wodzie znajdował się 29-letni mężczyzna, który rozpaczliwie wzywał pomocy. Na ratunek kajakarzom natychmiast ruszyli policjanci.

Do zdarzenia doszło w środę (30 maja) około godziny 16:00. Policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie, pełniący służbę na Jeziorze Rożnowskim, otrzymali zgłoszenie o kajakarzach, którzy potrzebowali pilnej pomocy.

Liczył się czas

Młodszy aspirant Mateusz Ogar oraz aspirant Michał Nidecki natychmiast ruszyli we wskazane miejsce, gdzie zastali dramatyczną scenę – w wodzie znajdował się mężczyzna, który machał rękami i wzywał pomocy, a obok, w kajaku, który nabierał wody, znajdował się drugi mężczyzna wraz z dzieckiem. Jak relacjonowali później uratowani, nagła fala przewróciła jeden z kajaków, jednocześnie zalewając drugi. Policjanci natychmiast przystąpili do akcji ratunkowej. Najpierw wyciągnęli z wody 29-latka, a następnie pomogli opuścić zalany kajak 11-letniemu chłopakowi oraz jego 32-letniemu ojcowi.

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, sytuacja zakończyła się szczęśliwie. Policjanci okryli uratowanych kocami termicznymi, pomagając im się osuszyć oraz uspokoić. Pomimo wyziębienia, żadna z uratowanych osób nie potrzebowała pomocy medycznej.

Fot. KWP Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka