środa, 12 stycznia 2022 15:13

Miał się obnażać przed 10-latką. 34-latek jest już w rękach policji

Autor Mirosław Haładyj
Miał się obnażać przed 10-latką. 34-latek jest już w rękach policji

8 stycznia funkcjonariusze z Komisariatu Policji III w Krakowie otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który miał zaczepiać na terenie Olszy dziewczynkę i obnażać się przed nią. Wczoraj policjanci zatrzymali 34-latka, z którym prowadzone są czynności procesowe pod nadzorem prokuratury i ustalane są okoliczności zaistniałego zdarzenia.

Jak wynika z otrzymanego zgłoszenia, 8 stycznia około godziny 13:15 na terenie Olszy, 10-latka została zaczepiona przez nieznanego mężczyznę, który ostentacyjnie obnażył się przed nią i zwrócił się do niej nieprzyzwoitymi słowami. Małoletnia ominęła nieznajomego i skierowała się do domu gdzie poinformowała bliskich o sytuacji. Ojciec małoletniej udał się do komisariatu III w celu poinformowania o zajściu.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji III w Krakowie przeprowadzili w tej sprawie szereg czynności operacyjnych, które pozwoliły na wytypowanie osoby, której wizerunek zarejestrował monitoring. Wczoraj, po południu dokonali zatrzymania tego mężczyzny w jego krakowskim mieszkaniu. W chwili obecnej prowadzone są czynności procesowe oraz operacyjne zmierzające do ustalenia okoliczności zdarzenia oraz oceny prawno-karnej zdarzenia. Zebrane w sprawie materiały zostały przesłane do właściwej miejscowo prokuratury.

Inf.: KMP Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje