środa, 23 października 2019 14:32

Mieszkańcy Jasienia i Jodłówki wreszcie się doczekali! Powstał projekt nowego ronda

Autor Mirosław Haładyj
Mieszkańcy Jasienia i Jodłówki wreszcie się doczekali! Powstał projekt nowego ronda

Skrzyżowanie dróg powiatowych Brzesko-Cerekiew oraz Krzeczów-Grądy zlokalizowane jest na terenie Gminy Rzezawa oraz Gminy Brzesko – to także granica dwóch powiatów: brzeskiego i bocheńskiego. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Zarząd Powiatu Brzeskiego podjął starania, aby przy współpracy czterech samorządów zmodernizować ten odcinek. Zasadność inwestycji była wielokrotnie podejmowana podczas posiedzeń Rady Powiatu oraz Zarządu Powiatu Brzeskiego.

W planach inwestycyjnych jest całkowita przebudowa istniejącego skrzyżowania. W Jasieniu i Jodłówce na styku z ul. Prostą miałoby powstać nowe rondo. Ponadto na terenie zabudowy planowane jest stworzenie chodnika dla pieszych.

Powiat Brzeski, jako inicjator inwestycji, wykonał już pierwsze kroki w stronę realizacji zadania i wypracowania zasad współfinansowania. Dziś w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie władz czterech samorządów. Etapem kolejnym będzie podpisanie stosownego porozumienia dotyczącego współfinansowania inwestycji i harmonogramu realizacji. Koordynatorem projektu i realizatorem inwestycji będzie Powiat Brzeski.

Więcej zdjęć w galerii.

Fot. i inf.: Starostwo Powiatowe w Brzesku

Brzesko - najnowsze informacje