czwartek, 25 kwietnia 2024 08:30

Mieszkańcy Nowej Huty będą wspólnie sadzić warzywa i kwiaty

Autor Katarzyna Domagała
Mieszkańcy Nowej Huty będą wspólnie sadzić warzywa i kwiaty

Mieszkańcy Nowej Huty będą mogli wzmocnić więzy sąsiedzkie, jak również dowiedzieć się więcej na temat sadzenia i uprawy warzyw i kwiatów. W Nowej Hucie, a konkretnie w Klubie Jędruś, szykują się warsztaty ogrodnicze pod okiem ekspertki.

Docelowo mieszkańcy mają zasadzić kwiaty i warzywa w donicach, które ustawione są przy Klubie Jędruś na Osiedlu Centrum A. Nad wszystkim ma czuwać ogrodniczka i projektantka Monika Hadam – ekspertka z dyplomem Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego w Wielkiej Brytanii.

W donicach mieszkańcy zasadzą same smaczne rzeczy – od szczypiorku przez poziomki aż po dynie! Będzie sprzęt, będą sadzonki, będą też kwiaty. Udział w warsztatach może wziąć każdy, bez względu na wiek i ogrodnicze doświadczenie – wyjaśnia  Katarzyna Gorgoń-Bozik z Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

Nie tylko sadzenie roślin...

Ten projekt to nie tylko szansa na dowiedzenie się czegoś na temat sadzenia i uprawy warzyw i kwiatów, ale również na wspólną aktywność społeczną. Co więcej, zgodnie z planem, po warsztatach będzie można dowiedzieć się, jak przy wsparciu Rady Dzielnicy rozwiązywać lokalne problemy albo tworzyć właśnie takie projekty jak "Kultura w doniczce". Będzie można bliżej poznać narzędzie jakim jest Inicjatywa Lokalna i samemu rozwinąć skrzydła.

Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę w Klubie Jędruś. Na jego finał na podwórku przed Klubem Jędruś odbędzie się muzyczny spektakl teatralny "Do domu" w wykonaniu Grupy Teatralnej Zatrzymać Obrotówkę. Więcej szczegółów na stronie klubu.

Fot.: Mateusz Łysik...

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka