czwartek, 18 lutego 2021 14:34

Kradł auta i porzucał. Mieszkaniec powiatu wielickiego zatrzymany w Krakowie

Autor Marzena Gitler
Kradł auta i porzucał. Mieszkaniec powiatu wielickiego zatrzymany w Krakowie

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do trzech samochodów. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 45-letniego mieszkańca powiatu wielickiego podejrzanego o włamanie się do kilku samochodów i ich kradzież na terenie miasta Krakowa. Łupem złodzieja padły VW Golf,  Honda CRX i VW Transporter. Do kradzieży doszło od 3 grudnia do 4 stycznia na Ruczaju, w okolicach jednego z krakowskich centrum handlowych oraz w Podgórzu.

Samochody zostały porzucone po pewnym czasie w różnych częściach Krakowa lecz ogołocone były z przedmiotów należących do właścicieli tj. elektroniki użytkowej, narzędzi.

Kryminalni zajmujący się tą sprawą badając różne tropy wytypowali mężczyznę, który mógł mieć związek z tym przestępczym procederem. Do zatrzymania 45-latka doszło 2 lutego br. na terenie Krakowa. Podczas przeszukania jego mieszkania znaleziono laptop i telefon komórkowy i inne rzeczy, które ukradł z pojazdów.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży trzech samochodów i mienia o łącznej wartości około 29000 zł oraz paserstwo. Ponadto stwierdzono, że skradzionymi autami kierował - pomimo braku prawa jazdy. W związku z tym usłyszał jeszcze zarzut karny dotyczący prowadzenia pojazdu mechanicznego pomimo cofnięcia uprawnienia do kierowania pojazdami.

Jak się okazało 45-latek był już wcześniej karany za kradzieże z włamaniem, dlatego za działanie w warunkach recydywy grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15. Tymczasem prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny wraz z poręczeniem majątkowym.

inf. i foto: KMP Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje