piątek, 19 kwietnia 2024 22:00

Mieszkanka powiatu oświęcimskiego straciła dużą sumę pieniędzy

Autor Norbert Kwiatkowski
Mieszkanka powiatu oświęcimskiego straciła dużą sumę pieniędzy

Mieszkanka gminy Osiek (powiat oświęcimski) zamiast zyskać na nowej inwestycji, straciła dużą sumę pieniędzy. Kobieta padła ofiarą oszustów promujących inwestowanie.

18 kwietnia, policjanci z Oświęcimia otrzymali zgłoszenie od 59-letniej kobiety, która poinformowała, że  padła ofiarą oszustwa. Poszkodowana tłumaczyła, że pod koniec marca znalazła reklamę firmy zajmującej się inwestycjami. Następnie kliknęła w link i wpisała dane do kontaktu. Po kilku godzinach zadzwoniła do niej kobieta podająca się za pracownicę firmy inwestycyjnej.

59-latka potwierdziła, że chce zainwestować pieniądze, więc oszustka przekazała, że podsyła na jej  telefon link, za którego pomocą należy się zarejestrować na portalu inwestycyjnym. Przekazała również dane eksperta giełdowego, który będzie jej opiekunem w sprawie inwestycji i poprowadzi ją przez cały proces.

Już po chwili zadzwonił do niej mężczyzna podający się za rzekomego eksperta. Posługując się odpowiednim słownictwem, zapewniając o dużych zyskach w krótkim czasie,  szybko zdobył zaufanie 59-latki. Kobieta na podane przez oszusta konta wykonała kilka przelewów na łączną kwotę 58 tysięcy złotych, jednak o tym, że została oszukana dowiedziała się dopiero po paru tygodniach.

Foto: policja.pl/zdjęcie poglądowe

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka