wtorek, 29 czerwca 2021 08:20

Minister Niedzielski zapowiada prawdopodobną czwartą falę w Polsce. Szybciej niż się spodziewano?

Autor Norbert Kwiatkowski
Minister Niedzielski zapowiada prawdopodobną czwartą falę w Polsce. Szybciej niż się spodziewano?

We wtorek, na antenie Radia plus - minister zdrowia - Adam Niedzielski zabrał głos w sprawie prawdopodobnej czwartej fali zakażeń koronawirusem w Polsce. Jego zdaniem, może to się stać jeszcze w wakacje.

– Teraz mamy apogeum zakażeń w Wielkiej Brytanii (...). U nas ewentualność pojawienia się tej czwartej fali to jest prawdopodobnie druga połowa sierpnia. Pod tym względem, jeśli ten przejściowy wzrost zachorowań miałby miejsce we wrześniu (...), to siłą rzeczy maseczki pozostaną tym obostrzeniem - zaznaczył polityk. - Musimy przyzwyczaić się do noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych - oznajmił.

Minister zdrowia odniósł się również do pojawiających się głosów o tym, że już wkrótce za przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19 będzie trzeba zapłacić.  

- Do końca września jest gwarancja, że szczepienie na COVID-19 będzie nieodpłatne - powiedział. - Prowadzimy różne analizy i dyskusje. Przede wszystkim gwarantujemy, że do końca września na pewno te warunki szczepień się nie zmienią, czyli każdy, kto chce się zaszczepić do końca września, na tych samych warunkach będzie mógł to uczynić - zapewnił minister.

Według najnowszych statystyk, do tej pory w naszym kraju wykonano w sumie 28 mln 447 tys. 379 szczepień. Dwie dawki przyjęło 12 mln 682 tys. 542 osób.

Info: Radio Plus Foto: Kancelaria Premiera

Małopolska - najnowsze informacje