poniedziałek, 8 maja 2023 10:48

MURATOR - źródło rzetelnej wiedzy budowlanej

Autor kal
MURATOR - źródło rzetelnej wiedzy budowlanej

Chcemy być na bieżąco z najnowszymi trendami w budownictwie i architekturze? Czeka nas zakup działki lub projektu domu? A może planujemy budowę lub remont i szukamy najlepszych inspiracji? Zapoznajmy się z poradnikiem MURATORA! Znajdziemy tam wyłącznie rzetelną wiedzę, która pozwoli nam łatwiej dokonać najlepszych wyborów oraz przeprowadzić zamierzone prace. O czym przeczytamy na tym profesjonalnym blogu?

Jak wybrać najlepszy projekt domu? Rady MURATORA

Powoli przymierzamy się do zakupu projektu domu? Przed podjęciem ostatecznej decyzji pamiętajmy o kilku istotnych aspektach, o których przeczytamy w poradniku MURATORA. Nasza działka jest wąska lub nieforemna? Specjaliści w swoich artykułach podpowiedzą nam, jaki plan architektoniczny najlepiej sprawdzi się w tym przypadku. Przeglądając wpisy na blogu MURATORA poznamy bliżej obiekty z poddaszem użytkowym oraz wzorowane na nowoczesnej stodole, które obecnie cieszą się ogromnym powodzeniem wśród inwestorów. Jeżeli zależy nam na ograniczeniu formalności, być może przypadną nam do gustu opisane w poradniku projekty, które zrealizujemy na zgłoszenie. A może chcemy zminimalizować koszty inwestycyjne lub rozłożyć je w czasie? Na blogu MURATORA dowiemy się, czym są projekty domów z poddaszem do adaptacji, których wyższą kondygnację możemy wykończyć w późniejszym terminie. Zapoznamy się tu także z atutami obiektów energooszczędnych, pasywnych i autonomicznych, które z roku na rok zyskują coraz większą popularność.

Zakup działki pod budowę – MURATOR podpowie, na co zwrócić uwagę

Jeszcze przed wyborem najlepszego projektu, jedną z najważniejszych decyzji w życiu każdego inwestora jest zakup działki pod budowę. Mamy wątpliwości, na co zwrócić uwagę, aby nie popełnić błędów? Z poradnika MURATORA dowiemy się, jak krok po kroku przejść przez proces zakupu nieruchomości gruntowej, aby inwestycja ta stała się dla nas źródłem radości i satysfakcji. Specjaliści przybliżą nam pojęcia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. W artykułach przeczytamy, jak sprawdzić księgę wieczystą oraz ewidencję gruntów i budynków, a także dlaczego ich kontrola jest tak ważna jeszcze przed podpisaniem aktu notarialnego. Poradnik dla budujących MURATORA to również miejsce, w którym znajdziemy cenne wskazówki, jak wybrać optymalną lokalizację działki pod budowę.

Wokół budowy i remontu – praktyczne pomysły i inspiracje MURATORA

W poradniku MURATORA umieszczono nie tylko porady dotyczące zakupu działki czy gotowego projektu ze strony https://projekty.muratordom.pl. Czekają tu także praktyczne wskazówki, przydatne na wszystkich etapach inwestycji. Z wpisów dowiemy się, na czym polegają kolejne fazy budowy. Specjaliści w przystępny sposób zaprezentują nam pojęcia przedmiaru robót czy kosztorysu inwestorskiego. Przybliżą również nowoczesne instalacje OZE, które pozwolą nam ograniczyć wydatki na energię elektryczną i ogrzewanie oraz sprawią, że nasz dom nie będzie generował negatywnego wpływu na środowisko.

W internecie napotkamy wiele wpisów związanych z budownictwem. Nie zawsze jednak przekazują one rzetelną wiedzę, a korzystanie z umieszczonych w nich porad może czasami przyczynić się do popełnienia kosztownych błędów. Jeżeli chcemy zyskać pewność, że nowo zdobyta wiedza jest zgodna ze sztuką budowlaną czy przepisami prawa, sięgnijmy do sprawdzonego źródła, jakim jest poradnik MURATORA. Będzie on stanowił cenne wsparcie na każdym etapie inwestycji – niezależnie od tego, czy chcemy dopiero kupić działkę, czy też realizujemy już wymarzony projekt domu.

Zdjęcie: Projekt domu A105 - Nasz pomysł z kolekcji Murator, arch. Katarzyna Słupeczańska

Tekst sponsorowany: Gotowe projekty domów od MURATORA - projekty.muratordom.pl

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka