środa, 30 czerwca 2021 05:18

Musisz to zobaczyć! Wideoklip do singla „Miłość” Piasecznego kręcono w Krakowie. Może zaszokować

Autor Marzena Gitler
Musisz to zobaczyć! Wideoklip do singla „Miłość” Piasecznego kręcono w Krakowie. Może zaszokować

Krakowski Kazimierz, kopiec Krakusa, Kazimierz, urokliwe wnętrza kamienic i zielone parki stały się niedawno scenerią dla najnowszego singla Andrzeja Piasecznego „Miłość”. Realizację wideoklipu o miłości dwóch mężczyzn wsparło miasto Kraków.

Kraków jest popularnym miejscem dla lokacji filmowych. Tylko w czerwcu kręcono tu kilka seriali, filmów długometrażowych i dokumentów. Ze względu na wyjątkowe plenery i obiekty tu kręci się też coraz więcej teledysków. Ostatni z nich miał swoją premierę w „Dzień Dobry TVN” w ramach współpracy TVN z miastem Kraków w ramach kampanii „A Ty co widzisz w Krakowie?”. To najnowszy wideoklip Andrzeja Piasecznego, który na scenerię zdjęć filmowych do najnowszego singla „Miłość” wybrał właśnie Kraków. W najnowszym teledysku zobaczymy krakowski Kazimierz, kopiec Krakusa, Kazimierz, urokliwe wnętrza krakowskich kamienic i zielone parki.

Singiel ukazuje niebanalna historię miłosna, w której strzałą amora zostało ugodzonych... dwóch mężczyzn. Piosenka mówi o ich marzeniu o szczęściu, o pragnieniu życia wolnego od dyskryminacji i wykluczenia, o poszukiwaniu momentów szczęścia i akceptacji rodziny, przyjaciół, najbliższych. Utwór – jak zdradza piosenkarz – jest inspirowany osobistymi przeżyciami artysty i wiąże się z jego niedawnym coming outem. Jest to projekcja marzeń artysty o życiu wśród ludzi w akceptacji, wolności wyrażania uczuć, bez względu na orientację.

– Cieszy nas, że to właśnie Kraków stał się częścią tej opowieści. Jesteśmy miastem otwartych bram, gdzie każdy może być sobą, Szacunek, prawo do bycia sobą, prawo do miłości – to są wartości nam bliskie – mówi Nina Gabryś, pełnomocniczka prezydenta Krakowa ds. polityki równościowej.

Miasto Kraków, a także działająca w strukturach KBF Kraków Film Commission udzieliła pomocy organizacyjnej, logistycznej i wsparcia w realizacji teledysku.

– Ogromnie cieszy mnie rozwój Krakowa jako atrakcyjnej i przyjaznej dla filmowców i producentów audiowizualnych lokacji filmowych. Tylko w ostatnim czasie w Krakowie powstało wiele teledysków, dokumentów, a także seriale Netflixa – cieszy się z decyzji realizacji planów zdjęciowych teledysku Andrzeja Piasecznego Robert Piaskowski, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. kultury.

Utwór „Miłość” pochodzi z płyty „50/50”. Na krążku znalazły się utwory skomponowane lub wyprodukowane przez takich artystów jak: Kayah, Mrozu, Adam Sztaba, Jarecki, Kuba Badach, Paulina Przybysz, Michał Fox Król, Majka Jeżowska i Tomasz Organek.

foto: kadr z teledysku Andrzeja Piasecznego / YouTube

Kraków

Kraków - najnowsze informacje