środa, 15 stycznia 2020 14:34

Myślą już o feriach, ale wcześniej spotkali się z policjantami

Autor Tomasz Stępień
Myślą już o feriach, ale wcześniej spotkali się z policjantami

Ferie rozpoczynają się już za kilkanaście dni. Dlatego małopolska Policja rozpoczęła działania „Bezpieczne ferie 2020”. Jednym z elementów są spotkania z uczniami. Tak też jest w Olkuszu.

Podczas ferii zimowych najistotniejszym zadaniem Policji jest zapewnienie bezpieczeństwa turystom wypoczywającym na terenie Małopolski, w szczególności zaś dzieciom i młodzieży spędzającym ferie w formach zarówno zorganizowanego wypoczynku, jak również w miejscu zamieszkania.

Ferie zimowe są bowiem nie tylko czasem zwiększonego prawdopodobieństwa zaistnienia kolizji i wypadków drogowych (w tym z udziałem wypoczywających dzieci), ale także z uwagi na specyfikę spędzania czasu wolnego niosą za sobą większe zagrożenie czynnikami patologicznymi i demoralizacją.

O bezpieczeństwie w czasie ferii zimowych - spotkania z dzielnicowymi

Uczniowie spędzają ostatnie godziny w szkolnych ławkach i myślą już o feriach, które rozpoczynają się za kilkanaście dni. Dlatego też, pod koniec ubiegłego tygodnia, dzielnicowi z olkuskiej komendy zaczęli odwiedzać szkoły podstawowe, by rozmawiać  z dziećmi o bezpiecznym wypoczynku zimą.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu odwiedzili już 7 szkół z terenu miasta i gminy Olkusz. Były to szkoły podstawowe: nr 10, nr 4, nr 2, nr 9, nr 5 w Olkuszu, a także w Gorenicach i Zawadzie.

By ten zimowy wypoczynek, był czasem dobrej zabawy i relaksu i odbył się bez żadnych przykrych wydarzeń,  najmłodsi usłyszeli od policjantów wiele cennych rad i wskazówek nt. szeroko rozumianego  bezpieczeństwa, m.in.: jakich zasad należy przestrzegać na stoku.

Dzieci z dużą ciekawością obejrzały filmiki i prezentację multimedialną, którą dla nich przygotowali policjanci.

Info i fot: KPP w Olkuszu

Olkusz - najnowsze informacje