piątek, 15 grudnia 2023 15:29

Myślał, że przechytrzy funkcjonariuszy. Za swój czyn musi teraz surowo zapłacić

Autor Katarzyna Jamróz
Myślał, że przechytrzy funkcjonariuszy. Za swój czyn musi teraz surowo zapłacić

W ostatnich dniach funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem po raz kolejny udowodnili skuteczność swojej pracy. Podczas kontroli autokaru rejsowego relacji Węgry-Holandia zatrzymali obywatela Słowacji, który próbował nielegalnie przekroczyć granicę.

Podczas rutynowej kontroli w Jurgowie (powiat tatrzański, gmina Bukowina Tatrzańska) 29-letni mężczyzna okazał funkcjonariuszom dokument tożsamości, który, jak się okazało, należał do innej osoby. Co więcej, w systemie figurował on jako zagubiony.

Przyznał się do zarzucanych mu czynów

– Mężczyznę zatrzymano oraz przesłuchano w charakterze podejrzanego. Przedstawiono mu zarzut usiłowania popełnienia przestępstwa przekroczenia granicy państwowej ze Słowacji do Polski wbrew przepisom, przy użyciu podstępu polegającego na posłużeniu się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby – informuje chor. szt. SG Tomasz Jarosz z Zespołu Prasowego Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Słowak przyznał się do zarzucanych mu czynów. Dobrowolnie poddał się karze ośmiu miesięcy pozbawienia wolności, z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby dwóch lat. Dodatkowo nałożono na niego grzywnę w wysokości 3000 złotych oraz nawiązkę w kwocie 500 złotych.

Źródło/Fot. Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka