sobota, 13 sierpnia 2022 13:18

Myślenice. Chciał się popisać przed nieletnimi pasażerami. BMW zatrzymał przed maską policjantów

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Myślenice. Chciał się popisać przed nieletnimi pasażerami. BMW zatrzymał przed maską policjantów

Drifter zakończył popisy przed maską radiowozu Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach. Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz poruszanie się pojazdem niesprawnym technicznie otrzymał mandat w wysokości 5000 zł i 6 punktów karnych.

W czwartek (11 sierpnia) w Myślenicach (w dzielnicy Zarabie) 19-letni kierujący pojazdem marki BMW, podróżując z trzema małoletnimi pasażerami, wjechał na rondo im. Braci Różankowskich. Popisując się przed pasażerami, celowo wprowadził swój pojazd w poślizg, wykonując drift, który zakończył się przed maską oznakowanego radiowozu. Policjanci z myślenickiej drogówki zatrzymali pojazd do kontroli, podczas której ujawniono, że samochód jest niesprawny technicznie. W komorze silnika znajdowały się niezamocowane elementy jego osprzętu oraz opony tylnej osi posiadały uszkodzenia powstałe prawdopodobnie na skutek tzw. palenia gumy. Opony miały powyrywane fragmenty bieżnika.

Na kierującego za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz poruszanie się pojazdem niesprawnym technicznie policjanci nałożyli mandat w wysokości 5000 zł oraz 6 punktów karnych. Ponadto, za niewłaściwy stan techniczny pojazdu BMW kierującemu został zatrzymany dowód rejestracyjny.

Przypominamy, że wszelkie drifty powinny być wykonywane na obszarach wyłączonych z ruchu drogowego i organizowane z zapewnieniem zasad bezpieczeństwa zarówno uczestników jak i osób postronnych.

Popisy tego typu na ulicach czy np. parkingach supermarketów to zwykła chuliganka. Nigdy nie można być pewnym, czy nie straci się kontroli nad pojazdem jadącym na granicy przyczepności. Narażenie pieszych lub innych użytkowników dróg na wypadek,  a w konsekwencji na obrażenia ciała, lub śmierć może grozić sprawą karną i wieloletnią odsiadką.

Inf.: Małopolska policja

Myślenice - najnowsze informacje