piątek, 12 marca 2021 13:01

Myślenice. Diler narkotykowy oraz jego klienci w rękach policji

Autor Norbert Kwiatkowski
Myślenice. Diler narkotykowy oraz jego klienci w rękach policji

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Myślenic zatrzymali 28-letniego dilera narkotykowego, który miał handlować nielegalnymi środkami w swoim mieszkaniu. Razem z nim w ręce funkcjonariuszy wpadło dwóch jego kolegów.

Kryminalni z Myślenic postanowili zorganizować małą zasadzkę na dilera. Kiedy jeden z potencjalnych klientów opuścił nieruchomość, kryminalni przeszukali go. Podejrzenia okazały się słuszne, ponieważ 28-latek z gminy Myślenice miał przy sobie 14 gramów marihuany i 5 gramów amfetaminy.

Chwilę później, kryminalni wpadli z niezapowiedzianą wizytą do jego dostawcy i przeszukali mieszkanie. Jego wynik to: 214 gramów marihuany, 97 gramów amfetaminy oraz 20 gramów mefedronu.

Zatrzymany diler to 28-latek z Myślenic.  W toku kolejnych prac procesowych potwierdziło się, że sprzedawał środki odurzające i psychotropowe licznym odbiorcom z powiatu myślenickiego.

Już następnego dnia w ręce funkcjonariuszy z Myślenic trafił jeszcze jeden mężczyzna – 41-latek z tego miasta, który również korzystał z usług "serwowanych" przez młodszego kolegę. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli 50 gramów marihuany, 50 gramów amfetaminy oraz 10 gramów mefedronu.

Decyzją sądu z 6 marca br. myślenicki diler trafił na 3 miesiące do aresztu. Za handel narkotykami grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Jego klienci odpowiadać będą za posiadanie. To przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, a w przypadku znacznych ilości do lat 10.

Info: myslenice.policja.gov.pl

Foto: yt/screen

Małopolska - najnowsze informacje