poniedziałek, 1 sierpnia 2022 10:32

Myślenice. Gminne inwestycje drogowe nie ustają!

Autor Marzena Gitler
Myślenice. Gminne inwestycje drogowe nie ustają!

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka informował ostatnio o kolejnych inwestycjach, które przy wsparciu pozyskanych środków zewnętrznych realizuje myślenicki samorząd. Remontów doczekały się trzy drogi rolne, ale wybudowany też zostanie chodnik przy drodze wojewódzkiej w Borzęcie.

Gmina Myślenice oraz Województwo Małopolskie w połowie będą partycypować w kosztach budowy chodnika, którego koszt wyniesie około 800 tysięcy złotych. Kolejną inwestycją realizowaną obecnie przez myślenicki samorząd jest boisko i plac zabaw, budowane przy Zespole Placówek Oświatowych w Głogoczowie. Koszt zagospodarowania tego terenu w zieleńce i siłownię plenerową opiewa na kwotę 1,9 mln zł. Finansowanie tej inwestycje jest możliwe dzięki środkom pozyskanym z Małopolskiej Infrastruktury Rekreacyjno-Sportowej oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Oczywiście nasze flagowe inwestycje realizowane obecnie to między innymi budowa Przedszkola Samorządowego w Jaworniku oraz sali gimnastycznej przy Zespole Placówek Oświatowych w Drogini. Prace przebiegają zgodnie z planem, jednak jednocześnie pamiętamy o mniejszych inwestycjach. Dzięki dotacjom pozyskanym w ramach środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych remontów doczekały się drogi na Działy i Kobylicę w Głogoczowie, a także droga na Radlanki w Trzemeśni. Wsparcie Województwa Małopolskiego pozwoli również na wykonanie dalszej części chodnika przy drodze wojewódzkiej w Borzęciej prowadzącej z Myślenic do Dobczyc – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

inf./fot. UM Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje