poniedziałek, 23 listopada 2020 10:49

Myślenice. Nowy rok bez podwyżek dla przedsiębiorców?

Autor Wiktoria Mitura
Myślenice. Nowy rok bez podwyżek dla przedsiębiorców?

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka za pomocą wideokonferencji on-line rozmawiał z przedstawicielami lokalnych przedsiębiorców o bieżącej sytuacji ich zakładów, pracowników oraz problemach w ich branżach spowodowanych pandemią koronawirusa.

W spotkaniu z burmistrzem Myślenic brali udział przedstawiciele Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, Izby Gospodarczej Ziemi Myślenickiej, a także skarbnik Gminy Myślenice Anita Kurdziel i przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach. Burmistrz poinformował przedsiębiorców, że w planie miejskiego budżetu na przyszły rok nie przewidziano żadnych podwyżek lokalnych opłat lub podatków.

- Dla wszystkich z nas po jednej stronie mamy na uwadze zdrowie publiczne i dobro społeczeństwa, a z drugiej lokalną gospodarkę i poszczególne branże, które szczególnie ucierpiały w związku z pandemią koronawirusa. Dziękuję przedsiębiorcom za rzeczowe spotkanie i mam nadzieję, że uda nam się cyklicznie rozmawiać o bieżących problemach, ale też pomysłach ciągłego rozwoju gospodarki i rynku pracy, na którym nam wszystkim zależy – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Podczas spotkania poruszono między innymi temat wydatkowania środków unijnych i dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, czy też ulg do podatków od nieruchomości. Padł również pomysł powstania platformy gastronomicznej, która miałaby pomóc branży restauratorów, którzy w ostatnim czasie przeżywają dotkliwy kryzys, mając możliwość wydawania jedzenia tylko na wynos.

- Zdaję sobie sprawę, że lokalni restauratorzy przeżywają trudne chwile i zachęcam wszystkich do korzystania z ich usług. Mam nadzieję, że powstanie lokalnej platformy gastronomicznej pozwoli na wsparcie restauratorów. Apeluję również do innych lokalnych podmiotów – chociażby z branży budowlanej, aby angażowali się do udziału w przetargach ogłaszanych przez Gminę Myślenice. Zlecenie pracy lokalnym przedsiębiorcom zapewni im bezpośredni zastrzyk finansowy i co za tym idzie wsparcie lokalnej gospodarski oraz lokalnego rynku pracy – dodaje burmistrz Myślenic.

info i foto: UMiG Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje