poniedziałek, 3 października 2022 11:57

Myślenice. Nowe inwestycje oficjalnie otwarte przez Wojewodę Małopolskiego

Autor Patryk Trzaska
Myślenice. Nowe inwestycje oficjalnie otwarte przez Wojewodę Małopolskiego

Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita po raz kolejny odwiedził Gminę Myślenice przy okazji oficjalnego oddania do użytku kolejnych inwestycji drogowych. W obecności burmistrza Jarosława Szlachetki symbolicznie otwarto drogę gminną w Głogoczowie na Jaworznę, a także dwa przejścia dla pieszych przebudowane w ciągu ulicy Pardyaka z ulicą Dunin-Brzezińskiego oraz z ulicą Ogrodową.

- Zrównoważony rozwój to ważny element strategii działań rządu Pana Premiera Mateusza Morawieckiego. Oznacza to niezbędne wsparcie zarówno dla zadań dużych, jak i tych mniejszych. Gmina Myślenice na dwie oddane właśnie do użytku inwestycje uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pozwalające pokryć odpowiednio: 80% kosztów zadania związanego z remontem drogi w Głogoczowie i 74% kosztów w przypadku przebudowy przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Ogrodowej z ul. Pardyaka. Sprawne działanie samorządu oraz rządowe środki finansowe sprawiły, że zadania bliskie mieszkańcom i ważne dla ich bezpieczeństwa stały się faktem – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Remont drogi w Głogoczowie kosztował ponad 2,2 mln zł, przy czym środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to około 1,8 miliona. Również 80% kosztów pokryło dofinansowanie ze wspomnianego programu dla przejść dla pieszych na Osiedlu 1000-lecia oraz budowy nowego przejścia na ul. Średniawskiego.

- Dziękuję panu wojewodzie Łukaszowi Kmicie za wizytę w naszej gminie, a także wsparcie naszych inwestycji. Bez środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg nie udałoby się wyremontować drogi na Jaworznę. Podobnie z podniesieniem tarczy skrzyżowań i przejść dla pieszych na Osiedlu 1000-lecia w Myślenicach, gdzie rządowe środki pokryły aż 700 tysięcy zł przedmiotowych inwestycji  – zaznaczał Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Wykonanie skrzyżowania ulic Pardyaka i Dunin-Brzezińskiego opiewało na łączną kwotę 491 238,47 zł, przy czym 320 tysięcy złotych pokryło dofinansowanie, natomiast skrzyżowanie ulicy Pardyaka z Ogrodową kosztowało Gminę Myślenice 490 999,41 zł, ale również 320 zł pokryło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozyskane środki w kwocie 55 524 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pozwoliły również na budowę nowego przejścia dla pieszych na ulicy Średniawskiego. Całkowita wartość tego zadania wyniosła 77 901,23 zł.

inf./fot. UM Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka