poniedziałek, 8 marca 2021 14:00

Myślenice: Wielki sukces młodego sportowca Dalinu Myślenice! Wyjazd na Mistrzostwa Europy Juniorów stoi dla niego otworem

Autor Norbert Kwiatkowski
Myślenice: Wielki sukces młodego sportowca Dalinu Myślenice! Wyjazd na Mistrzostwa Europy Juniorów stoi dla niego otworem

Znakomite wieści napłynęły z Kwidzyna, gdzie zawodnik KS Dalin Myślenice Jan Mastela zdobył dwa złote medale w trakcie Pucharu Polski Juniorów w kategorii do 90 kg. Triumf naszego lokalnego zawodnika jest tym ważniejszy, że umocnił go na prowadzeniu w rankingu do lipcowych Mistrzostw Europy Juniorów, które odbędą się w Siedlcach.

W trakcie kwidzyńskiej imprezy, Jan Mastela przystąpił do zmagań tradycyjnie dla siebie w dwóch kategoriach wagowych – do 90 i do 100 kg. W swojej koronnej (90 kg) nie miał sobie równych i pewnie zgarnął najwyższą lokatę. Podopieczny klubu z Myślenic stoczył pięć zwycięskich walk, w których potwierdził swoją wysoką formę. W zmaganiach do 100 kg przytrafiły mu się dwie porażki i w ostatecznym rozrachunku zajął piąte miejsce.

Fantastyczna postawa młodego sportowca Dalinu Myślenice praktycznie przesądziła o jego udziale w lipcowej imprezie w Siedlcach. O ostatecznej kolejności w końcowej klasyfikacji zadecydują Mistrzostwa Polski w Ropczycach, które odbędą się już za tydzień.

Warto dodać, że to nie koniec świetnych informacji dla Janka. Przesądzony jest już jego awans na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U23 w Rosji. W tym wypadku, sprawa może być dla niego o tyle skomplikowana, że do zawodów pozostało niewiele czasu, a nasz zawodnik musi ekspresowo zaopatrzyć się w wizę, bilety lotnicze oraz dodatkowe fundusze na wyjazd.

Jan Mastela z medalem 

Foto: Ryszard Pakiewicz

Myślenice - najnowsze informacje