czwartek, 31 marca 2022 09:27

Myślenice z nagrodą w plebiscycie „Fundusze Europejskie są w Małopolsce”

Autor Marzena Gitler
Myślenice z nagrodą w plebiscycie „Fundusze Europejskie są w Małopolsce”

W środę 30 marca burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka odebrał nagrodę w plebiscycie „Fundusze Europejskie są w Małopolsce” za realizację projektu przebudowy myślenickiego Rynku oraz budowy Muzeum Niepodległości w Myślenicach.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Operze Krakowskiej, a nagrody wręczał Łukasz Smółka - Wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

„Fundusze Europejskie są w Małopolsce” to plebiscyt na najlepszy projekt realizowany z Funduszy Europejskich w Małopolsce. Jego ideą jest odkrycie i zaprezentowanie projektów, które w najlepszy sposób wykorzystały środki z Unii Europejskiej. Dodatkowo jest to okazja do zaprezentowania realizacji na mapie Małopolski.

– W październiku zachęcaliśmy mieszkańców do głosowania w internetowym plebiscycie „Fundusze Europejskie są w Małopolsce” na realizację naszego projektu dotyczącego przebudowy Rynku, obejmującego też budowę Muzeum Niepodległości. Odbierając statuetkę z rąk wicemarszałka Województwa Małopolskiego Łukasza Smółki tym bardziej się cieszę, że ta nagroda jest wynikiem zaangażowania i oddanych głosów przez naszych mieszkańców – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Gala „Fundusze z Kulturą” zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego odbyła się w Operze Krakowskiej, a wręczenie nagród poprzedził występ artystyczny. Burmistrzowi Jarosławowi Szlachetce towarzyszyły naczelnik Wydziału Promocji Kultury i Sportu Barbara Bylica oraz naczelnik Wydziału Inwestycji Agnieszka Światowiec, które sprawowały pieczę nad prawidłowym przebiegiem inwestycji oraz rozliczeniem środków unijnych.

fot. Fb. Miasto i Gmina Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje