poniedziałek, 28 października 2019 08:16

Myślenice: Zobacz, kto na terenie powiatu sprzedawał narkotyki

Autor Anna Piątkowska-Borek
Myślenice: Zobacz, kto na terenie powiatu sprzedawał narkotyki

Myślenicka policja zatrzymała 3 dilerów narkotykowych.

Jak informuje KPP w Myślenicach, na podstawie materiałów operacyjnych myśleniccy kryminalni wytypowali miejsca oraz osoby, które mogą trudnić się handlem zabronionymi substancjami.

– 18 października, w Jasienicy policjanci nieprzypadkowo zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym jechał 19-latek z gminy Myślenice oraz 21-latka z Sułkowic. Zatrzymani do kontroli mieli przy sobie 2 gramy substancji zabronionych. W wyniku przeszukania, policjanci zabezpieczyli jeszcze ponad 100 gram narkotyków, m.in. amfetaminy i marihuany – wylicza sierż. sztab. Dawid Wietrzyk, Oficer prasowy KPP w Myślenicach.

20 października Sąd Rejonowy w Myślenicach zdecydował o zastosowaniu wobec obojga podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu.

To nie wszystko.

– Myśleniccy kryminalni w efekcie intensywnej operacyjnej pracy, już 21 października zatrzymali kolejne osoby. Na 3 miesiące został aresztowany 24-letni mieszkaniec Krakowa, który zaopatrywał m.in. lokalnych dilerów. Mężczyzna ukrywał się, gdyż był poszukiwany do odbycia kary 1 roku i 6 miesięcy więzienia za popełnione w przeszłości przestępstwa – informuje sierż. sztab. Dawid Wietrzyk, oficer prasowy KPP w Myślenicach. – Podczas przeszukania mieszkania policjanci natrafili na ponad 3 kilogramy substancji zabronionych, w tym kokainę, amfetaminę, extasy, marihuanę oraz dopalacze. Według ustaleń, tylko w tym roku 24-latek wprowadził do sprzedaży narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 100 tysięcy złotych. Zatrzymanym grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności – dodaje rzecznik myślenickiej policji.

Myślenice - najnowsze informacje