czwartek, 2 maja 2024 07:40

Na majówkę za miasto? Autorka bloga o podróżach o najlepszych miejscach na wypad pod Kraków

Autor Marzena Gitler
Na majówkę za miasto? Autorka bloga o podróżach o najlepszych miejscach na wypad pod Kraków

Podróżniczego bakcyla złapała w 2015 roku na pierwszych wycieczkach z biurami podróży. Potem zachęciła do tego swoich rodziców. Iwona Marczak, podróżniczka z Krakowa w ciągu siedmiu lat odwiedziła 52 kraje na 6 kontynentach. Australia i Nowa Zelandia, Portugalia, Gruzja, Armenia, Japonia, Argentyna i Chile, Meksyk i USA - to tylko niektóre miejsca, o których opowiada na na swoim blogu.

  • Przypominamy wywiad, który ukazał się na naszym portalu w kwietniu 2022 roku.

Iwona Marczak o swoich podróżach pisze na fanpage'u "Dzień Dobry Świecie".  - Można tam znaleźć zarówno podróże po świecie, jak i pomysły na te bliskie wycieczki. Bloga prowadzę w zabawny, szczery sposób, uwielbiam fotografować i ciągle się uczę, jak to dobrze robić - mówi podróżniczka, która podchodzi do siebie z dużym dystansem, publikując na przykład najgorsze, a zarazem najśmieszniejsze swoje zdjęcia.

Gdzie za miasto? Przeczytasz na blogu

Na swoim blogu zachęca też do wyjazdów pod Kraków. - Okolice Krakowa znałam pobieżnie, ale wraz z wybuchem pandemii  bardzo zainteresowałam się tym tematem i zaczęłam kolekcjonować pomysły na krótkie wycieczki. Obecnie znam około 70 takich miejsc. Szczególnie interesuję się takimi lokalizacjami, które będą wygodne dla właściciela psa - sama jestem posiadaczką suczki, owczarka australijskiego - mówi Iwona Marczak.  

Gdzie warto wyskoczyć za Kraków? Jak zaczęła się jej pasja do podróży? Gdzie szukać inspiracji do podróży i jak znaleźć najlepsze cenowo oferty? - o tym w rozmowie z Głosem24

Warto dodać, że Iwona Marczak na co dzień jest wykładowcą akademickim na jednej z krakowskich uczelni, z wykształcenia - fizjoterapeutą, grafikiem (za kilka miesięcy będzie bronić mgr na ASP w Krakowie) i technikiem weterynarii, a także arteterapeutą i zoofizjoterapeutą. - Co mnie zainteresuje, to tego się uczę, i dlatego tak różne wykształcenie - tłumaczy.

O jej podróżach przeczytacie na:

  • Facebooku: Dzień dobry świecie
  • Instagramie: Dzień dobry świecie           

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka