poniedziałek, 2 grudnia 2019 07:49

Najlepszy prezent na święta – nowoczesne urządzenia w naszej kuchni

Autor Głos 24
Najlepszy prezent na święta – nowoczesne urządzenia w naszej kuchni

Funkcjonalna kuchnia nie może obejść się bez kuchni i piekarnika. Podpowiadamy jaką płytę kuchenną i piekarnik wybrać?

Zbliżające się święta to świetny moment żeby zrobić sobie prezent w postaci nowej płyty kuchennej lub piekarnia. Jeśli lubimy gotować, a za każdym razem denerwujemy się uszkodzoną kuchenką albo piekarnikiem – wymieńmy ją jak najszybciej, żeby cieszyć się rodzinnym gotowaniem najsmaczniejszych świątecznych potraw. Taką okazją aby wybrać nowe urządzenia jest też remont kuchni czy wymiana szafek kuchennych. Przy okazji możemy wtedy wybrać również nowy sprzęt AGD do zabudowy.

Jaką płytę wybrać?

Płyty kuchenne umieszczane na szafkach kuchennych to oszczędność miejsca, estetyka i nowoczesność w naszej kuchni. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się płyty kuchenne ceramiczne, które dzięki gładkiej powierzchni są łatwe do czyszczenia i wygodne w użytkowaniu. Poza tym wyglądają bardzo elegancko. Jednak wielu ciągle decyduje się na płytę kuchenną gazową, która pozwala nam gotować w sprawdzony, tradycyjny sposób i cieszy oko płomykami ognia. Decyzję, jaką płytę kuchenną wybrać dla siebie możemy podjąć, przeglądając propozycje na stronie: https://www.kakto.pl/agd-do-zabudowy/plyty-kuchenne

Płyta kuchenna gazowa czy indukcyjna?

Płyty kuchenne ceramiczne występują w różnych wariantach. Jeśli zdecydujemy się na płytę kuchenną indukcyjną, musimy sprawdzić czy mamy do niej odpowiednie garnki (nie każde nadają się do indukcji), albo zaplanować wraz z nią zakup nowych. Warto to zrobić, bo nowe garnki to lepsza jakość spożywanych przez nas posiłków.

Płyta kuchenna gazowo-ceramiczna pozwoli z kolei zaoszczędzić na kosztach przygotowywania potraw. Jest to rozwiązanie wygodne, gdy mamy w naszym domu instalację gazową. Warto wtedy zastanowić się jaką płytę kuchenną gazowo-ceramiczną wybrać, bo są ich różne rodzaje.

Wybieramy płytę kuchenną gazowo-szklaną

Wciąż wiele osób decyduje się na zakup kuchenki gazowej. Wśród nich coraz bardziej popularne są płyty kuchenne gazowo-szklane. Możemy wybrać taką, w której palniki znajdują się nad szkłem, albo nowoczesną ekologiczną płytę kuchenną gazowo-szklaną, w której gaz spalany jest pod płytą. To pozwoli uniknąć nieprzyjemnych skutków spalania gazu w pomieszczeniu, w postaci tłustych osadów na ścianach i meblach.

Co daje płyta kuchenna gazowo-indukcyjna?

Dla tych, którzy nie chcą wymieniać wszystkich garnków, albo doceniają tradycyjne gotowanie na gazie, a chcę jednocześnie być nowocześni najlepszym rozwiązaniem są płyty kuchenne łączące indukcję z gazem. Na płycie kuchennej gazowo-indukcyjnej obok siebie są miejsca z indukcją i miejsca ogrzewane gazem.

Wybieramy nowoczesny piekarnik

Dawne piekarniki gazowe odchodzą już do przeszłości. Najczęściej teraz robiąc remont w kuchni decydujemy się na piekarnik do zabudowy, który można umieścić w dowolnym miejscu, tak aby jak korzystnie z niego było najwygodniejsze, a nasza kuchnia jak najbardziej funkcjonalna i estetyczna.  Warto zastanowić się jaki piekarnik wybrać, bo producenci przygotowali dla nas najnowocześniejsze rozwiązania. Jednym z nich jest piekarniki z funkcją pary, który zapewni naszym potrawom odpowiednią wilgotność i nową jakość. Pierniki z funkcją pary to z jednej strony możliwość pieczenia w sposób tradycyjny z termoobiegiem, z drugiej wykorzystanie właściwości pary, która sprawi, że wypieki będą na zewnątrz chrupiące a soczyste i wilgotne w środku. Wybór piekarników do zabudowy znajdziemy na stronie: https://www.kakto.pl/agd-do-zabudowy/piekarniki

Dla kogo piekarnik z funkcją mikrofali?

Największą zaletą piekarników z funkcją mikrofali jest zaoszczędzenie miejsca i pieniędzy, bo zamiast dwóch urządzeń, kupujemy jedno. Dlatego jest idealny do małej kuchni albo mieszkania typu studio. Piekarniki z funkcją mikrofali może działać zarówno jako mikrofala, jak i tradycyjny piekarnik elektryczny. Dzięki połączeniu obu funkcji możemy też zaoszczędzić czas potrzebny na przygotowanie potrawy nawet o połowę.

W sklepie stacjonarnym czy przez Internet?

Odwiedzenie sklepu ze sprzętem AGD daje nam możliwość obejrzenia modeli w rzeczywistości i wybrania najlepszego dla naszej kuchni. Pracownik sklepu podpowie nam co wybrać i odpowie nasze pytania. Wszystkie najnowocześniejsze i najbardziej popularne modele płyt kuchennych i piekarników do zabudowy znajdziemy na Kakto.pl. Kakto.pl to sieć 300 sklepów w Polsce z RTV i AGD oraz sklep internetowy, w których znajdziemy wszystko w atrakcyjnych cenach, a często w ramach promocji, o których przeczytamy w aktualnej Gazetce Kakto. Można ją również znaleźć na stronie Kakto.pl.

Warto wybrać Kakto.pl, bo oferuje on wiele wygodnych usług takich jak darmowy transport, odbiór zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, darmowa dostawa do salonów oraz możliwość zakupów na raty. To wszystko sprawia, że zakupy z Kakto.pl mogą być szybkie i komfortowe.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje