środa, 30 grudnia 2020 14:57

Najnowocześniejsza technika do walki z czasem

Autor Głos 24
Najnowocześniejsza technika do walki z czasem

Kiedy patrzymy na zdjęcia aktorek czy piosenkarek, często zastanawia nas jak to możliwe, że one tak pięknie się starzeją. Wiele z nich swój naturalny wygląd zachowuje na długo i przywraca skórze młodość dzięki zabiegom laserowym. To bezpieczna alternatywa dla operacji plastycznych.

Wraz z upływem lat ilość kolagenu w skórze zmniejsza się.  Nasz organizm produkuje za mało tego białka. Z wiekiem pojawiają się utrwalone zmarszczki na skórze. Skóra traci sprężystość. Pojawiają się tzw. chomiki czyli nadmiaru zwisającej skory w obrębie podbródka. Nasz wiek zdradzają także  fotouszkodzenia czy przebarwienia. Można temu zaradzić i to beż użycia skalpela.

Gdy myślimy o poprawie wyglądu warto wziąć pod uwagę laserowy lifting skóry. To zabieg nowoczesny i  całkowicie bezpieczny.

Co daje laserowy lifting skóry?

Po zabiegu wykonanym przy użyciu zaawansowanych technik laserowych nasza skóra podlega głębokiej regeneracji. Uzyskany efekt jest naturalny i znacznie subtelniejszy niż przy zastosowaniu chirurgii plastycznej.  Skóra szybciej się goi, a efekt utrzymuje się równie długo. Efektem zabiegu jest poprawa napięcia, ujędrnienie i wygładzenie skóry. Jest po prostu znacznie młodsza, a twarz odzyskuje owal.

Jaki przebiega lifting laserowy?

Jeśli naszym celem jest poprawia owalu twarzy, ujędrnienia skóry oraz spłycenie zmarszczek i bruzd warto skorzystać z zabiegu Fotona 4D czyli wyjątkowego połączenia laserów Er:YAG & Nd:YAG. Pierwszym etapem tego zabiegu jest zabiegu jest endolifting. Stymuluje on kurczenia się włókien kolagenowych i co ciekawe wykonuje się go wewnątrz jamy ustnej. Chodzi o poddanie działaniu lasera okolicy fałdów nosowo-wargowych, policzków oraz wewnętrznej części ust.

Drugi etap to poddanie skóry działaniu lasera Nd: YAG i trybu FRAC3, który zamyka rozszerzone naczynka, wycisza nadreaktywne gruczoły łojowe, likwiduje przebarwienia, omijając przy tym zdrowe obszary skóry. Warto dodać, że ten zabieg jest bezinwazyjny, bezbolesny i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Trzecim etapem jest tryb Piano, który polega na rozgrzaniu skóry właściwej, dzięki czemu kurczą się włókna kolagenowe naszej skóry. Jednocześnie zabieg pobudza produkcje nowego kolagenu i elastyny.

Ostatnia faza tzw. delikatna, zimna ablacja, która daje odpowiednie zakończenie całego zabiegu. Prowadzi do poprawy tekstury, wygładzenia skóry i zmniejszenie jej niedoskonałości. Warto dodać, że od nas zależy jak mocy będzie to peeling. Możemy zdecydować się na łagodniejszy, wtedy czas rekonwalescencji po nim będzie krótszy. Przy głębszym peelingu obrzękiem i zaczerwienieniem skóry może utrzymywać się przez kilka dni, ale efekt utrzymuje się dłużej, a efekt jest wyraźniejszy.

Pierwsze efekty liftingu laserowego widoczne są już po upływie kilku tygodni i utrzymują się przez minimum rok.

Odzyskać piękno spojrzenia

Wiele osób decyduje się na laserową korekcję opadających powiek, która jest alternatywa dla blefaroplastyki. To prosty zabieg, który można wykonać prosto przy pomocy Fotona Dynamis SP. Jest on bezpieczny, a oczy są chronione specjalnymi osłonami. Efekt, jaki dzięki temu uzyskamy, przypomina przy ten, który daje chirurgiczne korygowanie opadających powiek. Zredukowane zostają zmarszczki na powiekach górnych i dolnych oraz kurze łapki, a skóra wokół oczu jest napięta i dużo gładsza. Również czas rekonwalescencji po zabiegu laserowym jest dużo krótszy niż po tradycyjnej operacji, a dyskomfort odczuwany przez pacjenta po zabiegu jest również nieporównywalnie mniejszy.

Zdrowa skóra dzięki laserowi

Warto również zadbać o usuwanie znamion, które nie tylko szpecą nasza skórę, ale mogą być niebezpieczne. Tu również z pomocą przychodzi terapia laserowa. Zabieg usunięcia znamienia laserem jest wyjątkowo krótki a na skórze po brzydkiej zmianie pozostaje tylko mała ranka, która bardzo szybko się goi. To najlepsza opcja, aby raz na zawsze pozbyć się wszelkiego rodzaju brodawek, włókniaków, kępek żółtych, prosaków czy rogowaceń słonecznych.

Dla siebie i bliskich

Dużo inwestujemy w poprawę swojego wyglądu, bo doskonały wizerunek dodaje nam pewności siebie. Nie może przy tym zbraknąć profesjonalnego zadbania o skórę, a to zapewnia właśnie nowoczesna terapia laserowa. Warto skorzystać z niej, gdy myślimy o ważnej uroczystości na której chcemy zaprezentować się perfekcyjnie. Kupon na zabieg może być też doskonałym i niebanalnym pomysłem na prezent dla najbliższej osoby.  Piękno nie przemija, wystarczy tylko je odzyskać.

DR KOWALSKA  CLINIC
www.drkowalskaclinic.pl
Facebook/DrEwelinaKowalska
Instagram/DrKowalskaClinic
32-200 Miechów ul. Sikorskiego 83.
Tel 668 168 319

Miechów - najnowsze informacje