wtorek, 19 lipca 2022 12:00

Natalia Kałucka wicemistrzynią World Games

Autor Katarzyna Jamróz
Natalia Kałucka wicemistrzynią World Games

Tarnowianka, Natalia Kałucka została srebrną medalistką rozgrywanych w amerykańskim Birmingham, zawodów World Games. Był to pierwszy w tej imprezie medal reprezentanta Polski w odbywającej po raz piąty rywalizacji we wspinaczce sportowej.

World Games to międzynarodowa impreza, w której programie znajdują się dyscypliny sportowe, które nie są reprezentowane na igrzyskach olimpijskich. Rozgrywane są od roku 1981. Poprzednia edycja odbyła się w roku 2017 we Wrocławiu.

Natalia Kałucka z rezultatem 7.251 s zajęła pierwsze miejsce w kwalifikacjach. W ćwierćfinale nie dała szans Yelyzavecie Lavrykovej, pokonując Ukrainkę o blisko 4 sekundy (8.79 s – 12.70 s). O wiele bardziej zaciętą walkę stoczyła zawodniczka AZS ANS Tarnów w półfinale, w którym jej rywalką była Capucine Viglione. Ostatecznie aktualna mistrzyni świata okazała się lepsza od Francuzki o dwadzieścia dwie setne sekundy (7.60 s – 7.82 s). W finale przegrała natomiast z drugą w kwalifikacjach, zawodniczką gospodarzy, Emmą Hunt. Amerykanka uzyskała wynik 7.24 s, Polka przebiegła ścianę w 8.88 s.

W Birmingham startował również inny reprezentant AZS ANS Tarnów, czwarty pięć lat temu we Wrocławiu, Marcin Dzieński. Kwalifikacje zakończył on na siódmym miejscu, uzyskując wynik 5.792 s. W ćwierćfinale jego rywalem był późniejszy triumfator zawodów, Indonezyjczyk, Veddriq Leonardo. Tarnowianin przegrał ten pojedynek o ponad sześć dziesiątych sekundy (5.92 s – 5.31 s) i zakończył rywalizację na siódmej pozycji.

Inf./Fot. UM Tarnów (Fot. IFSC)

Tarnów - najnowsze informacje