Znamy najczęściej dawane imiona żeńskie i męskie w Krakowie za rok 2022. Pomimo nasilających się trendów zagranicznych trendów nie są to Dżesika i Brajan. Jakie imiona nadawali swoim pociechom rodzice w tym roku?
W 2022 roku krakowscy rodzice najczęściej nadawali swoim córką imię Hanna (285 razy), zaraz za nią znalazły się: Zuzanna, Emilia, Zofia, Laura i Alicja.
Z kolei wśród chłopców najpopularniejszym imieniem był Jan (250 razy), za nim znaleźli się Antoni, Aleksander, Franciszek i Leon.
Do końca listopada w urzędzie stanu cywilnego sporządzono prawie 14 tys. aktów urodzenia. Według danych publikowanych przez Urząd Miasta Krakowa, jest to o ponad pół tysiąca mniej niż w roku ubiegłym.
















![[20.03.2026] Kapryśny piątek w Małopolsce. Wiosna flirtuje z zimą](https://cdn.glos24.pl/2026/03/Wawel_w300.webp)


![[QUIZ] To oni decydowali o losach naszego świata. Sprawdź, czy potrafisz rozpoznać najpotężniejszych wodzów w dziejach](https://cdn.glos24.pl/2023/12/Najpot--niejsi-wodzowie-w-dziejach_w300.webp)