wtorek, 8 września 2020 12:44

Nie żyje Eugeniusz Kopacz

Autor Emilia Gara
Nie żyje Eugeniusz Kopacz

5 września w wieku 72 lat zmarł Eugeniusz Kopacz, ceniony w Brzesku rzemieślnik, przedsiębiorca i działacz społeczny, wieloletni Podstarszy Cechu Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Znaną i powszechnie cenioną firmę zajmującą się instalacjami i usługami elektrycznymi Eugeniusz Kopacz założył w 1976 roku. Od samego początku wierny był zasadzie, według której najważniejsza była dbałość o jakość wykonywanych usług i wiążąca się z tym satysfakcja klientów, którzy wielokrotnie podkreślali rzetelność świadczonych przez Jego zakład usług. W firmie Pana Eugeniusza Kopacza wyszkolonych zostało ponad 70 młodych ludzi, a każdy z nich dzięki zdobytemu pod Jego okiem doświadczeniu został fachowcem w swojej branży.

Pan Eugeniusz był osobą aktywną w wielu dziedzinach i pozostanie w pamięci jako człowiek zawsze gotowy nieść pomoc innymi i wspierać ich w potrzebie. W 2007 roku o Panu Eugeniuszu dowiedziała się cała Polska. Miał wtedy 60 lat, a jednak bez wahania rzucił się na pomoc młodej dziewczynie zaatakowanej przez uzbrojonego w nóż groźnego przestępcę. Gdyby nie ta odważna interwencja, dziewczyna nie miałaby najmniejszych szans na przeżycie. Pan Eugeniusz zawsze był człowiekiem skromnym. Nie zabiegał o medale i odznaczenia. Wszystko, co czynił, działo się tylko z potrzeby jego serca.

Pogrzeb odbędzie się w środę, 9 września, w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku.  

Inf. i fot.: UM Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje