środa, 8 września 2021 12:29

Niebywała podróż w Krakowie. Miała prawie 4.5 promila alkoholu i prowadziła samochód...

Autor Norbert Kwiatkowski
Niebywała podróż w Krakowie. Miała prawie 4.5 promila alkoholu i prowadziła samochód...

To może być swoisty rekord na Małopolskich drogach. Policjanci z powiatu krakowskiego zatrzymali kierującą, która miała... prawie 4,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Co więcej, kilka dni wcześniej kobiecie zatrzymano prawo jazdy, bo kierowała nietrzeźwa.

6 września br., tuż po północy, podczas patrolowania ulic w podkrakowskich Balicach policjanci zauważyli jadącego zygzakiem pojazd marki renault. Samochód miał też niesprawne oświetlenie więc mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej. Okazało się, że za kierownicą siedziała 48-latka z gminy Zabierzów.

Kiedy tylko kobieta uchyliła drzwi od pojazdu, policjanci od razu wyczuli silnie unoszącą się woń alkoholu i zauważyli wystającą spod jej fotela pustą butelkę po wódce. Kierująca oznajmiła policjantom, że właśnie jedzie na …  odwyk alkoholowy do Andrychowa.

Kobieta została przez policjantów zatrzymana i doprowadzona do komisariatu, gdzie zbadano ją stacjonarnym alkomatem, który wykazał, że 48-latka miała 4,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawdzenie w policyjnej bazie wykazało też, że niecały tydzień wcześniej prawo jazdy zostało jej zatrzymane za jazdę pod wpływem alkoholu.

Ze względu na duży stan upojenia alkoholowego, do czasu wytrzeźwienia, kobieta trafiła pod opiekę specjalistów. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje