piątek, 10 września 2021 12:16

Niepełnosprawny zagubił się wśród 70 tys. pątników. Z pomocą ruszyli funkcjonariusze

Autor Mirosław Haładyj
Niepełnosprawny zagubił się wśród 70 tys. pątników. Z pomocą ruszyli funkcjonariusze

W niedzielę (5 września) na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska w rejonie klasztoru oo. bernardynów oraz dróżek kalwaryjskich odbywała się uroczystość kościelna pn. „XXIX Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej”.

W niedzielnej uroczystości uczestniczyło około 70 tysięcy wiernych. Po jej zakończeniu zastępca komendanta oraz Kierownik Rewiru Dzielnicowych z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej zauważyli w tłumie mężczyznę, którego zachowanie wskazywało na jego zagubienie. Znaleziony był zdezorientowany, nawoływał swoją matkę.

W związku z zaistniałą sytuacją, policjanci nawiązali kontakt z tą osobą. Był to mieszkaniec gminy Czarny Dunajec. Mężczyzna z upośledzeniem posiadający ograniczenia, które wskazywały, iż samodzielnie nie będzie mógł odnaleźć swoich bliskich, ani zwrócić się o pomoc. Kontakt z nim był znacznie utrudniony.

Funkcjonariusze natychmiast zaopiekowali się mężczyzną, udzieli mu pomocy, podjęli czynności mające na celu ustalenie jego personaliów, co w efekcie doprowadziło do odnalezienia jego matki i przekazania zagubionego pod jej opiekę.

Inf.: KPP Wadowice

Fot.: Fot. o. Franciszek Salezy Nowak OFM | Biuro Prasowe Sanktuarium

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje