sobota, 28 marca 2020 16:55

Niepokojące dane z Hiszpanii: ponad 8 tys. nowych zakażonych i 800 zgonów w ciągu doby

Autor Katarzyna Domagała
Niepokojące dane z Hiszpanii: ponad 8 tys. nowych zakażonych i 800 zgonów w ciągu doby

Hiszpania jest w grupie krajów, w których koronawirus (SARS-CoV-2) rozprzestrzenia się wyjątkowo szybko. Tylko w ostatniej dobie stwierdzono tam ponad 8 tys. nowych przypadków zakażeń oraz poinformowano o 832 zgonach.

Obecnie Hiszpania jest na czwartej pozycji, jeśli o chodzi o liczbę zakażonych, która wynosi ponad 72 tys. Na pierwszym są Stany Zjednoczone (ponad 105 tys.), na drugim Włochy (ponad 86 tys.), a na trzecim Chiny (prawie 82 tys.).

Pod względem ilości zgonów jest jednak na drugim. W sumie w Hiszpanii zmarło już 5, 690 tys. osób zakażonych koronawirusem. Dotychczas największą liczbę ofiar śmiertelnych odnotowano we Włoszech, bo ponad 9 tys.

W Madrycie najwięcej zachorowań

Ministerstwo Zdrowia w Hiszpanii w ostatnich dniach odnotowuje bardzo szybki wzrost liczby nowych zakażeń i zgonów. Tylko w ostatniej dobie stwierdzono ponad 8 tys. nowych przypadków zakażeń oraz poinformowano o 832 zgonach.

Największa liczba dotychczas stwierdzonych zakażeń koronawirusem dotyczy Madrytu. Aktualnie wynosi ona ponad 21 tys. przypadków. W ciągu ostatniej doby wzrosła o ponad 2 tys. Również w rejonie Madrytu odnotowano największą liczbę zgonów - 2757 , podczas minionej doby 345.

koronawirus najnowsze informacje

Źródło: rmf24.pl

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje