środa, 12 lutego 2020 10:07

Niepołomice. Jest wyrok w sprawie zawieszenia burmistrza

Autor Marzena Gitler
Niepołomice. Jest wyrok w sprawie zawieszenia burmistrza

Sąd Rejonowy Katowice Wschód nie uwzględnił zażalenia na środek zapobiegawczy w postaci zakazu pełnienia funkcji burmistrza Niepołomic Romana Ptaka i jego zastępcy, Adama Twardowskiego.

Dziś w Katowicach odbyła się kolejna już rozprawa w związku z zażaleniem, jakie wnieśli zawieszeni w funkcji burmistrz i wiceburmistrz.

O wyniku poinformował na Facebooku Roman Ptak:

"Niestety, jesteśmy dalej zawieszeni.
Sąd Rejonowy Katowice Wschód nie uwzględnił naszego zażalenia na środek zapobiegawczy w postaci zakazu pełnienia funkcji. W uzasadnieniu sąd podniósł, że z uwagi na postawione zarzuty moglibyśmy wywierać wpływ na pracowników urzędu. Ponadto, że mimo społecznego poparcia wyrażonego w wyborach, argument taki według sądu nie ma znaczenia.
Dziękujemy za okazywane nam ostatnio wsparcie i pomoc. Dobro gminy zawsze było i będzie dla nas najważniejsze i będziemy go bronić w dalszym postępowaniu."

Niestety, jesteśmy dalej zawieszeni. Sąd Rejonowy Katowice Wschód nie uwzględnił naszego zażalenia na środek...

Gepostet von Roman Ptak am Mittwoch, 12. Februar 2020

Przypominamy, że do zawieszenia doszło w związku ze śledztwem, jakie toczy się przeciwko obu włodarzom Niepołomic. 4 grudnia usłyszeli oni zarzuty dotyczące m.in. nieprzestrzegania Prawa o Zamówieniach Publicznych.

zobacz też:

Niepołomice: Burmistrz i jego zastępca zatrzymani przez CBA!
Funkcjonariusze CBA zatrzymali we wtorek, 3 grudnia burmistrza Niepołomic Romana Ptaka i jego zastępcę Adama Twardowskiego (obaj wyrazili zgodę na publikację nazwisk i wizerunków). Zarzuty dotyczą przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych w związku z przetargiem na budowę Szkoły Pods…

Wieliczka - najnowsze informacje