wtorek, 3 grudnia 2019 09:46

Niepołomice: Burmistrz i jego zastępca zatrzymani przez CBA!

Autor Marzena Gitler
Niepołomice: Burmistrz i jego zastępca zatrzymani przez CBA!

Funkcjonariusze CBA zatrzymali we wtorek, 3 grudnia burmistrza Niepołomic Romana Ptaka i jego zastępcę Adama Twardowskiego (obaj wyrazili zgodę na publikację nazwisk i wizerunków). Zarzuty dotyczą przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych w związku z przetargiem na budowę Szkoły Podstawowej w Niepołomicach.

Prokuratura Krajowa poinformowała, że zatrzymań dokonano na polecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach. Powodem zatrzymania przez CBA burmistrza Niepołomic i jego zastępcy jest przekroczenie uprawnień, do jakiego miało dojąć podczas przetargu na budowę Szkoły Podstawowej w Niepołomicach. Agenci CBA przeszukali także ich miejsce pracy.

Agenci @CBAgovPL prowadzą śledztwo dotyczące nieprawidłowości w Urzędzie Miasta i Gminy Niepołomice w związku z realizacją inwestycji budowy Szkoły Podstawowej. Do tej sprawy zatrzymali burmistrza i wiceburmistrza Niepołomic. Szczegóły w komunikacie #CBA https://t.co/INm8eCTVdK— CBA (@CBAgovPL) December 3, 2019

Po zakończonych czynnościach mężczyźni zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych w związku z pełnionymi funkcjami publicznymi, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez inną osobę, a także złożenie nierzetelnych oświadczeń o braku powiązań z jednym z wykonawców startujących w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Po wykonaniu czynności procesowych z zatrzymanymi prokurator podejmie decyzję co do stosowania środków zapobiegawczych.

To nie pierwsze zatrzymania CBA w tej sprawie. Zarzuty usłyszało już 16 osób. Wątki dotyczące 7 osób zostały wyłączone z toczącego się postępowania i objęte aktami oskarżenia.

Wieliczka - najnowsze informacje