czwartek, 20 czerwca 2024 09:57

Niespokojna noc w Małopolsce. Służby miały ręce pełne roboty [WIDEO]

Autor Katarzyna Jamróz
Niespokojna noc w Małopolsce. Służby miały ręce pełne roboty [WIDEO]

W nocy z środy na czwartek (19/20 czerwca) przez Małopolskę przetoczyły się gwałtowne burze, którym towarzyszyły intensywne opady deszczu oraz silny wiatr. Strażacy w całym województwie interweniowali ponad 400 razy.

Minionej nocy gwałtowne burze przeszły przez Polskę. Najtrudniejsza sytuacja była w województwie Śląskim, ale żywioł dał się we znaki również mieszkańcom Małopolski. – I jednak przyszła burza! Zaczęło się od delikatnych opadów i błysków, a potem padało jeszcze intensywniej. Jednak wydaje się, że to przelotne – informował za pośrednictwem Facebooka Urząd Miasta Krakowa.

Piorun uderzył w budynek

W powiecie bocheńskim strażacy interweniowali 22 razy. Najtrudniejsza sytuacja była w gminach Łapanów, Trzciana oraz Lipnica Murowana. – Główne zdarzenia to powalone drzewa oraz uszkodzone poszycia dachowe. Docierają do nas również informacje, że w miejscowości Nieszkowice Małe piorun uderzył w budynek mieszkalny – informuje Bochnia112.pl-Bocheński Portal Ratowniczy. Działania strażaków polegały głównie na usunięciu powalonych drzew i zerwanych konarów, zabezpieczeniu zerwanej linii energetycznej oraz budynku z uszkodzonym dachem.

⚠️ #UWAGA‼️ NAWAŁNICA NAD Powiat Bocheński ⤵️ Kilkanaście minut trwałej nawałnicy, która została przesłana przez powiat...

Opublikowany przez Bochnia112.pl - Bocheński Portal Ratowniczy Środa, 19 czerwca 2024

Strażacy pracowali całą noc

W powiecie brzeskim najtrudniejsza sytuacja była w okolicach miejscowości Gnojnik, gdzie silny wiatr uszkodził dachy w budnykach mieszkalnych. W całym powiecie odnotowano blisko 60 zdarzeń związanych z nawałnicami. Strażacy najwięcej zgłoszeń otrzymywali z gminy Gnojnik oraz Czchów. Występują lokalne przerwy w dostawie prądu. – Bardzo proszę wszystkich mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i bezpieczne oddalenie się od miejsc niebezpiecznych – przekazał za pośredncitwem Facebooka Leszek Ząbkowski, wójt gminy Gnojnik.

< cytat blokowy = "https://www.facebook.com/brzesko112pl/posts/995716925253419" class = "fb-xfbml-parse-ignore" >

⚡️ #INFO PODSUMOWANIE NOCNEJ NAWAŁNICY ⤵️ ℹ️ W powiecie brzeskim na godzinęe 7.30 (20.06.24r.) not 57 wydarzenie...

Opublikowany przez Brzesko112.pl - Brzeski Portal Ratowniczy Czwartek, 20 czerwca 2024

Dodatkowo w związku z awarią sieci energetycznej, spowodowanej nocną nawałnicą, na terenie gminy występują przerwy w dostawie wody dla użytkowników sieci wodociągowej. – Przywrócenie wody możliwe będzie około godziny 17:00 – informuje urząd.

‼️📣 KOMUNIKAT O STANIE DRÓG I INFRASTRUKTURY TECHNICZNEJ na terenie gminy Gnojnik po nocnej nawałnicy: ✅️ wszystkie...

Opublikowany przez Leszka Ząbkowskiego Czwartek, 20 czerwca 2024

Niespokojna noc była również na Podhalu. Gwałtowna burza powaliła drzewa na drogi. Obecnie strażacy interweniują przy zerwanym pokryciu dachowym. – Na czas prowadzonych działań możliwe utrudnienia w ruchu – informuje Małopolska Alarmowo.

🔴 #AKTUALNIE 🆘🚨 📍Spytkowice, powiat nowotarski Strażacy z OSP Spytkowice oraz JRG Rabka Zdrój interweniują przy...

Opublikowany przez Małopolskie Alarmowo Środa, 19 czerwca 2024

Fot. Ilustracyjne/Unsplash/Screen z Facebooka

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka