poniedziałek, 2 września 2019 16:52

Nowe życie zabytkowego centrum Miechowa

Autor Jakub Tomasik
Nowe życie zabytkowego centrum Miechowa

Rewitalizacja zabytkowego centrum Miechowa wraz z remontem dwóch reprezentacyjnych placów miejskich: płyty rynku i placu Tadeusza Kościuszki – to projekt, który już niebawem zostanie zrealizowany dzięki unijnej dotacji. Wartość tej inwestycji to prawie 3,5 mln zł. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Rynek w Miechowie jest jednym z najpiękniejszych Małopolsce, dlatego ogromnie cieszę się, że już niedługo plac zmieni się nie do poznania. Mam nadzieję, że odnowiona starówka stanie się atrakcyjnym miejscem wypoczynku dla mieszkańców oraz wszystkich przyjezdnych – mówi marszałek Witold Kozłowski.

Będzie to miejsce piękne i funkcjonalne, otwarte dla wszystkich. Warto podkreślić, że będzie ono również dostępne dla osób niepełnosprawnych - dodaje wicemarszałek Łukasz Smółka.

Dzięki dotacji, na rynku pojawi się mnóstwo drzew i zieleni, a także nowe ławki i stojaki dla rowerów. Powstanie także fontanna i ogród sensoryczny z roślinami ozdobnymi, w którym będzie można odpocząć i się zrelaksować. Spacer, nawet w godzinach wieczornych czy nocnych, będzie tu przyjemnością - zupełnie nowe oświetlenie w postaci nowoczesnych latarni, podświetlenie kamienic czy fontanny sprawią, że będzie tu nie tylko urokliwie, ale przede wszystkim bezpiecznie.

fot/inf. UMWM

Miechów - najnowsze informacje