czwartek, 16 stycznia 2020 11:38

Nowy most w Jasienicy - za 4 mln zł

Autor Manuel Langer
Nowy most w Jasienicy - za 4 mln zł

W sobotę (11.01.2020 r.) odbyło się uroczyste otwarcie nowego mostu w Jasienicy. Starosta Józef Tomal podziękował wszystkim zebranym za wsparcie i pomoc w tej ważnej realizacji inwestycji, a ksiądz Marek Fit proboszcz Parafii pw. św. Anny w Jasienicy poświęcił obiekt.

– Nowy most w Jasienicy był kwestią bezpieczeństwa, do tego w ramach inwestycji zbudowaliśmy nowy chodnik i nakładkę asfaltową – mówił w Jasienicy, w czasie otwarcia mostu na drodze Powiatowej, Starosta Józef Tomal

– Ten most i droga są dla nas ważne, dlatego postanowiliśmy zorganizować otwarcie inwestycji - komentuje Radna Gminy Myślenice Eleonora Lejda-Kuklewicz

– Inwestycja została w całości zrealizowana przez Powiat Myślenicki. Kosztowała 4 miliony złotych, połowa środków pochodziła bezpośrednio z budżetu Powiatu, a resztę dołożył budżet państwa. Ja z kolei chciałem państwu podziękować za cierpliwość w okresie przebudowy - mówił Wicestarosta Rafał Kudas - takie remonty nie są łatwe i często kosztują dużo nerwów. Trzeba podkreślić, że most powstał dzięki aktywności i pracy wielu osób – dodał.

Podziękowania z rąk Starosty i Wicestarosty odebrali między innymi proboszcz Marek Fit, Przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Żaba oraz wykonawcy. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli też pracownicy ZDP oraz Sołtys Jasienicy Mieczysław Ryś, który pomagał w rozmowach z mieszkańcami przygotowując ich na okres remontu. Imprezę uświetnił występ orkiestry dętej OSP Jasienica.

Info/foto: Starostwo Myślenickie

Myślenice - najnowsze informacje