poniedziałek, 10 sierpnia 2020 09:57

Nowy Sącz: MCK Sokół zamknięte do odwołania

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz: MCK Sokół zamknięte do odwołania

Od soboty na terenie znajdującego się w „czerwonej strefie” powiatu i miasta Nowy Sącz wprowadzono nowe ograniczenia. W związku z zakazem organizacji wydarzeń kulturalnych, zamknięciem kin i galerii Małopolskie Centrum Kultury Sokół zawiesza działalność aż do odwołania.

Szanowni Państwo! W związku ze wzrostem liczby zakażeń na terenie miasta Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego oraz informacją o zwiększeniu obostrzeń, z przykrością informujemy o ograniczeniu działalności Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Zaistniała sytuacja zmusiła nas do zamknięcia z dniem 8 sierpnia Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ - do odwołania. O ponownym jej otwarciu będziemy Państwa na bieżąco informować. Do tego czasu zapraszamy do zapoznania się z wystawą on-line „ko_LEKCJA 2”.

Dobrą informacją jest fakt, że Kino SOKÓŁ będzie działać - przy dodatkowym ograniczeniu liczby widzów podczas seansów na sali. Dzięki wdrożonym procedurom sanitarnym wierzymy, że będziemy mogli bezpiecznie spotykać się w naszym kinie. - czytamy w oficjalnym komunikacie MCK Sokół.

Poprzednio, działający przy Sokole Instytut Europa Karpat, poinformował o odwołaniu 12. edycji Festiwalu Karpaty OFFer. Impreza, ukazująca bogactwo kulturowe mieszkańców Karpat, miała odbyć się między 14 a 16 sierpnia. Decyzję podjęto w związku z zakazem organizacji imprez kulturalnych na terenach oznaczonych kolorem czerwonym.

Nowy Sącz: Niezwykły festiwal odwołany – miasto wśród „czerwonych powiatów”
Przygotowano szczegółowy program, uwzględniający wytyczne wynikające z pandemicznych przepisów. Goście byli zaproszeni. Publiczność i fani czekali. Nic z tego. 12. edycja Festiwalu Karpaty OFFer, która miała odbyć się między 14 a 16 sierpnia, została odwołana. Festiwal Karpaty OFFer już od 11 lat e…

foto MCK Sokół

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje