wtorek, 18 października 2022 12:13

Nowy Sącz. Awanturowali się na jednym z sądeckich przystanków. Wezwano policjantów

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Nowy Sącz. Awanturowali się na jednym z sądeckich przystanków. Wezwano policjantów

Policjanci z Nowego Sącza zatrzymali sprawcę kradzieży, a 13 odzyskanych gołębi pocztowych o wartości 14 tysięcy złotych przekazali prawowitemu właścicielowi. Mundurowi przedstawili trzy zarzuty mieszkańcowi gminy Nawojowa, który teraz odpowie za kradzież.

13 października w godzinach porannych sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze w rejonie jednego z przystanków autobusowych w Nowym Sączu. Policjanci po przybyciu we wskazane miejsce zastali 66-latka, który zarzucał 43-latkowi kradzież. Młodszy z mężczyzn miał wcześnie rano zakraść się do gołębnika i zabrać stamtąd gołębie należące do hodowcy. W jego plecaku mundurowi znaleźli 3 ptaki. Numery na ich obrączkach zgadzały się z dokumentacją, którą przedstawił funkcjonariuszom właściciel gołębi. W związku z tym podejrzewany został zatrzymany i przewieziony do sądeckiej komendy.

Pracując nad wyjaśnieniem tej sprawy, policjanci przeszukali posesję 43-latka, gdzie znaleźli jeszcze 10 gołębi należących do pokrzywdzonego. Na podstawie zebranych materiałów mundurowi udowodnili, że 12 i 13 października mieszkaniec gminy Nawojowa trzykrotnie zakradał się do gołębnika 66-latka. Łącznie jego łupem padło 13 gołębi pocztowych o wartości 14 tysięcy złotych.

Złodziej usłyszał od policjantów trzy zarzuty kradzieży – za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat więzienia, ale w tym przypadku sąd może orzec wyższy wymiar kary z uwagi na to, że mężczyzna dopuścił się ich w krótkich odstępach czasu, wykorzystując taką samą sposobność.

Inf. i foto: KMP NS

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje