środa, 8 lipca 2020 09:07

Nowy Sącz. Ponad 13 milionów na nowe inwestycje w szpitalu!

Autor Wiktoria Mitura
Nowy Sącz. Ponad 13 milionów na nowe inwestycje w szpitalu!

W szpitalu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu rozpoczęły się liczne modernizacje. W planach jest ich o wiele więcej... Co się zmieni?

Rozpoczęła się modernizacja starego budynku pawilonu ginekologiczno-położniczego z oddziałami:

  • geriatrycznym,
  • rehabilitacji,
  • psychiatrycznym,
  • pulmonologicznym.

30 kwietnia zakończył się remont budynku psychiatrii, co pozwoliło na przeniesienie do wyremontowanego budynku oddziału chorób zakaźnych (zrealizowane wraz z doposażeniem). W tym oddziale może być udzielona pomoc dla pacjentów podejrzanych o koronawirusa.

Ponadto planowane jest rozpoczęcie modernizacji budynku po Pulmonologii. W tym miejscu zostanie przeniesiona poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej oraz POZ z budynku poradni przy al. Wolności 1 w Nowym Sączu.

Poza tym, odbędzie się modernizacja budynku przy al. Wolności 49, w tym lub przyszłym roku. Jednocześnie trwa zakup doposażenia dla modernizowanych komórek organizacyjnych i modernizacja dróg wewnętrznych II i III etapu.

Dofinansowanie prowadzonych inwestycji w Szpitalu w Nowym Sączu wsparte jest dotacją z budżetu województwa w wysokości 13 537 880 zł.

Wszystkie działania i decyzje Zarząd Województwa Małopolskiego podejmuje z myślą o zdrowiu, bezpieczeństwie i komforcie leczenia pacjentów z naszego regionu - zaznaczył marszałek Witold Kozłowski.
Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje