czwartek, 28 lipca 2022 09:12

Nowy Sącz: Wyciągnął przedmiot przypominający broń i krzyczał, by wydała mu pieniądze

Autor Tomasz Stępień
Nowy Sącz:  Wyciągnął przedmiot przypominający broń i krzyczał, by wydała mu pieniądze

Ekspedientka jednej ze stacji benzynowych w Nowym Sączu doznała szoku, gdy do środka wszedł mężczyzna i wyciął przedmiot przypominający broń. Nie ma się co dziwić - na stacji nie było wtedy nikogo, a napastnik wymierzył przedmiot w  jej kierunku i krzyczał, by wydała mu pieniądze.

Wszystko działo się 24  lipca br. kilkanaście minut przed godziną 19. Wtedy to młody mężczyzna, wykorzystując nieobecność klientów, wszedł do jednej ze stacji  benzynowych na terenie Nowego  Sącza. – Po chwili wyciągnął przedmiot przypominający broń, wymierzył w  kierunku ekspedientki i krzyczał, by wydała mu pieniądze. Kobieta była w  szoku i zanim zdążyła zareagować mężczyzna szybko wyszedł z budynku – relacjonuje Aneta Izworska z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

O  zdarzeniu natychmiast zostali poinformowani sądeccy policjanci, którzy  pilnie udali się na interwencję pod wskazany adres. Na podstawie zapisu  kamer monitoringu  mundurowi ustalili tożsamość mężczyzny, a jego rysopis został  przekazany do wszystkich patroli w służbie. W czasie gdy trwały  poszukiwania w terenie, na miejscu pracowała grupa  dochodzeniowo-śledcza. – W efekcie podjętych czynności, niespełna cztery  godziny  od zdarzenia, poszukiwany 24-latek został zatrzymany w swoim domu na  terenie jednej z miejscowości powiatu nowosądeckiego. Dodatkowo po  przeszukaniu pojazdu użytkowanego przez młodego mężczyznę, policjanci  znaleźli w nim marihuanę. Zabezpieczony został również  przedmiot, którego 24-latek użył na terenie stacji benzynowej – okazało  się, że nie jest to prawdziwa broń – mówi Aneta Izworska.

Na  podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mieszkaniec Sądecczyzny  usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych przy wykorzystaniu przedmiotu  przypominającego  broń, czym wzbudził u pokrzywdzonej obawę jej użycia. Ponadto młody  mężczyzna odpowie również za posiadanie narkotyków. Za te przestępstwa  grozi mu do 2 lat więzienia. Wobec podejrzanego prokurator zastosował  dozór Policji jako środek zapobiegawczy.

Fot: ilustracyjna

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje