poniedziałek, 20 stycznia 2020 10:25

Nowy transfer Wisły Kraków. Nikola Kuveljić zasila drużynę Białej Gwiazdy

Autor Katarzyna Domagała
Nowy transfer Wisły Kraków. Nikola Kuveljić zasila drużynę Białej Gwiazdy

Tuż przed wyjazdem na obóz przygotowawczy do Belek, kadrę Wisły Kraków zasilił Nikola Kuveljić. Serbski pomocnik trafił do krakowskiej drużyny na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu i zawarcia 3-letniego kontraktu w dowolnym momencie do 30 maja 2020 roku. Wisła zablokowała już na ten cel niezbędne środki finansowe.


Na oficjalnej stronie Wisły Kraków czytamy, że Nikola Kuveljić urodził się 6 kwietnia 1997 roku w Belgradzie. Dotychczasową karierę spędził w klubach z rodzimego kraju, występując początkowo w młodzieżowym zespole FK Zemun, skąd w styczniu 2016 roku przeniósł się IMT Belgrad.

Półtora roku później, mierzący 1,94 m środkowy, defensywny pomocnik, dołączył do Jedinstvo Sur, a stamtąd z kolei do występującego na najwyższym krajowym szczeblu rozgrywkowym Javor-Matis Ivanjica.

Będąc podstawowym zawodnikiem swojego zespołu, w sezonie 2019/2020 rozegrał 18 spotkań na 20 możliwych i w 90% znajdował miejsce w pierwszym składzie, zdołał strzelić 3 bramki oraz zanotować 2 asysty w 18 meczach.

Info: wisla.krakow.pl

Foto: Piotr Drabik

Kraków - najnowsze informacje