piątek, 13 stycznia 2023 12:23

Pożegnano dh. Grzegorza Dziadkowca. Dostał pośmiertne odznaczenie

Autor Marzena Gitler
Pożegnano dh. Grzegorza Dziadkowca. Dostał pośmiertne odznaczenie

12 stycznia o godz. 14:00 w kościele parafialnym w Niepołomicach pożegnano zmarłego dh. Grzegorza Dziadkowca. Zmarły strażak otrzymał pośmiertnie Srebrny Krzyż Zasługi.

7 stycznia na wieczną służbę odszedł 35-letni druh Grzegorz Dziadkowiec z OSP Niepołomice. W uroczystościach pogrzebowych w strażackiej w kościele parafialnym w Niepołomicach wziął udział I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Koledzy z drużyny opisują Zmarłego jako oddanego strażaka-ochotnika, a także uczynnego, serdecznego i pomocnego człowieka. Był wieloletnim członkiem Zarządu OSP, gospodarzem jednostki oraz przewodniczącym Komisji Rewizyjnej.

Przed rozpoczęciem uroczystości pogrzebowych, wicewojewoda Ryszard Pagacz przekazał nadany druhowi pośmiertnie Srebrny Krzyż Zasługi. Odznaczenie przyznane za zasługi dla służby pożarniczej odebrała mama Zmarłego.

– Śmierć bliskiej osoby zawsze wiąże się z poczuciem straty. Żegnany dziś druh Grzegorz na pewno pozostanie w sercach i pamięci bliskich oraz wszystkich tych, którym pomógł – mówił Ryszard Pagacz.

Odznaczenie państwowe zostało przyznane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w uznaniu zasług w działalności społecznej i przeciwpożarowej.

inf. i fot. MUW

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje