środa, 3 sierpnia 2022 07:12

Odzież BHP dla wymagających zawodów

Autor Artykuł sponsorowany
Odzież BHP dla wymagających zawodów

Odzież BHP i inne ubrania robocze dla wymagających zawodów

Bezpieczeństwo podczas wykonywania pracy jest najważniejszą rzeczą. Przepisy i zasady BHP jednoznacznie określają, w jaki sposób należy pracować na każdym stanowisku oraz jakie zabezpieczenia należy stosować. Jedno z nich to oczywiście odzież ochronna. Jest ona wymagana na większości stanowisk roboczych — od fryzjera, poprzez tokarza, aż po pracownika budowlanego. Jeżeli jesteś pracodawcą i na tobie ciąży obowiązek, by zapewnić pracownikom ubrania robocze, powinieneś wiedzieć, gdzie taką tanią odzież roboczą można kupić. Możliwości jest oczywiście wiele. Sklepy stacjonarne oraz internetowy sklep BHP https://www.bhpnawigator.com.pl oferujący spodnie robocze, koszule, kurtki i inne ubrania.

Jaka powinna być profesjonalna odzież robocza?

Kiedy kupujesz ubrania BHP, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Są one bardzo istotne dla osób, noszące takie ubrania.

  • Wodoodporność — odzież robocza przeznaczona do pracy na zewnątrz, powinna m.in. chronić przed chłodem i wilgocią. Przeciwdeszczowe kurtki, spodnie, płaszcze. Każda z tych rzeczy powinna umożliwiać pracę fizyczną bez krępowania ruchów, a jednocześnie być wyposażona w elementy odblaskowe.
  • Widoczność — odzież robocza przeznaczona do pracy na zewnątrz powinna być wyposażona w odblaskowe elementy, pozwalające zauważyć pracownika z odległości kilkuset metrów. To jest jeden z ważniejszych elementów, wpływających na bezpieczeństwo pracy w pobliżu dróg i na nich. Odzież ostrzegawcza najczęściej ma kolor fluorescencyjny — żółty lub pomarańczowy.
  • Ochrona przed urazami — przykładowo osoby pracujące na budowach, powinny podczas swojej pracy nosić kaski. W naszej ofercie znajdują się elementy ochrony głowy, w tym czapki i kaski w wielu rodzajach.

Jakiej konserwacji wymaga odzież ochronna?

W jaki sposób pracownicy powinni postępować z dostarczoną om odzieżą ochronną? Sposób jej pielęgnacji i konserwacji zawsze określa metka ubraniowa. Dla pełnej ochrony konieczne jest utrzymywanie takich ubrań w czystości. Pranie w pralkach automatycznych to najczęściej wybierany sposób. Może się zdarzyć, że wskutek intensywnej eksploatacji poluzowaniu mogą ulec poszczególne części odzieży, np. odblaski. Konieczne jest wówczas ich ręczne przyszycie igłą i nicią. Profesjonalna odzież ochronna może także wymagać przechowywania we właściwych warunkach, np. kombinezony powinny być powieszone, a nie złożone w kostkę. W Polsce mamy wielu producentów ubrań roboczych. W ofercie odzieży roboczej naszego sklepu można odnaleźć większość z nich i cieszyć się bezpieczną odzieżą.

Czy warto kupować tanią odzież roboczą?

Jest to jeden z największych dylematów większości pracodawców. Jaki wybrać sklep z odzieżą roboczą? Ten, który oferuje tańsze ubrania, czy może droższy sklep, w którym zapłacimy większe ceny? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Tak naprawdę dla pracownika liczy się nie cena, którą pracodawca zapłacił za ubrania budowlane, ale komfort ich noszenia, trwałość i jakość. Wiele sklepów z odzieżą BHP prowadzi sprzedaż ubrań z Dalekiego Wschodu, oferując je w cenach, jakby były szyte w Polsce. Tymczasem odzież robocza powinna być dopasowana od wykonywanej pracy i występujących w niej zagrożeń. Przykładowo dla pracowników przemysłu petrochemicznego musi to być ubranie robocze chroniące przed substancjami chemicznymi i toksycznymi. Inne kryteria stawiane są natomiast odzieży roboczej dla brukarzy, murarzy czy malarzy. Mają one chronić przed znacznie mniej niebezpiecznymi substancjami.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje