sobota, 4 listopada 2023 22:17

Ogień i dym w Łabowej. Płonęła stolarnia. Ogromne straty

Autor Marzena Gitler
Ogień i dym w Łabowej. Płonęła stolarnia. Ogromne straty

Groźny pożar wybuchł w nocy z piątku na sobotę. Ogień strawił stolarnię w miejscowości Łabowa. Straty oszacowano wstępnie na 300 tys. zł.

Ogień i dym zauważono w stolarni w Łabowej ok. godz. 1:51. Na pomoc ruszyła najpierw OSP Łabowa i strażacy JRG PSP z Krynicy-Zdroju i Nowego Sącza. Kiedy dotarli na miejsce, cały budynek był w ogniu. Do pożaru wzywano kolejne jednostki. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podania 2 prądów wody na palące się elementy, rozbiórce poddasza a także części ścian, materiał wynoszono na zewnątrz i przelewano go wodą. W akcji gaśniczej wzięło udział ok. 30 strażaków.

Niestety, z budynku stolarni zostały tylko zgliszcza. W warsztacie były maszyny i zgromadzone drewno. Wszystko się spaliło. W pewnym momencie zawalił się do środka dach. W rozbiórce budynku pomagali strażacy z OSP Nowa Wieś, których zadysponowano do pożaru ok. godz. 3.40. W działaniach ratowniczo-gaśniczych brały również OSP Kamianna i Policja, która ustali przyczynę pożaru.

Miejsce na koniec sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej a zastęp z OSP Łabowa i OSP Kamianna pozostał w celu dozorowania pogorzeliska. Cała akcja zakończyła się ok. 6 nad ranem.

Właściciel stolarni oszacował straty na 300 tys. złotych.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka