czwartek, 20 maja 2021 14:38

Ogłoszenie upadłości firmy – kiedy warto?

Autor Artykuł sponsorowany
Ogłoszenie upadłości firmy – kiedy warto?

Obecne czasy wymagają od przedsiębiorców o wiele więcej wysiłków niż wcześniej. Nie każda firma przetrwa obecny kryzys, niektóre z nich będą musiały ogłosić upadłość. Zamykanie własnego biznesy z pewnością nie należy do łatwych i przyjemnych decyzji, jednak ważne, aby wiedzieć w którym momencie to zrobić. Sprawdź, co zrobić, gdy czas Twojego biznesu dobiega końca i kto może Ci pomóc przejść przez ten trudny czas. Zapraszamy do lektury.

Upadłość konsumencka a upadłość firm

Osoba, która nie ma możliwości już, aby nadal spłacać swoje zobowiązania ma dług. W przypadku, kiedy z jej strony jest chęć i możliwość, aby mówiąc kolokwialnie, dogadać się z dłużnikami – to można umówić się na ratalną zmniejszoną spłatę długu. Jednak nie zawsze jest to możliwe. W takich przypadkach osoba zmuszona jest ogłosić upadłość konsumencką. Warto wówczas udać się do ekspertów w zakresie prawa upadłościowego, którzy zaoferują pomoc w zakresie badania sytuacji finansowej osób. Taką firmę można znaleźć w sieci wpisują hasła typu pomoc w ogłoszeniu upadłości warszawa lub inne miasto, z którego pochodzimy.

W przypadku upadłości firm sprawa jest jednak dużo bardziej skomplikowana i warto skorzystać z usług specjalistów upadłość firmy warszawa lub wniosek o upadłość warszawa – takie hasła możemy wpisać szukając odpowiedniej firmy w wyszukiwarce.

Upadłość firm

W zakresie pomocy, które oferują firmy w przypadku upadłości firm znajduję się:

  • Badania sytuacji finansowej klientów.
  • Ocenę możliwości prowadzenia ewentualnego postępowania upadłościowego firmy.
  • Analizę czynności klienta dot. majątku.
  • Ustalenie terminów złożenia wniosków o upadłość firmy.
  • Wdrożenie potrzebnych środków ochrony przeciw egzekucyjnych.
  • Opracowywanie wniosków upadłościowego.
  • Reprezentowanie klienta przed sądem.
  • Kontrolę czynności dokonywanych przez syndyka.
  • Oraz wiele innych.

Firma taka od A do Z przeprowadzi każdą firmę przez cały proces ogłoszenia upadłości. Warto w takich chwilach skorzystać z pomocy i oferowanych usług przez firmy, które pomagają w procesie ogłoszeniu upadłości firmy.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje