piątek, 15 września 2023 08:24

Ogrodzenie budowlane to nie wszystko — sprawdź, jakich akcesoriów możesz potrzebować!

Autor Artykuł sponsorowany
Ogrodzenie budowlane to nie wszystko — sprawdź, jakich akcesoriów możesz potrzebować!

Ogrodzenie budowlane składa się ze słupków oraz paneli. Jednak nie wystarczą tylko te dwa elementy, aby tymczasowe ogrodzenie budowlane stanęło. Inwestor musi zaopatrzyć się również w odpowiednie akcesoria do ogrodzenia budowlanego tymczasowego. Chodzi o stopy, obejmy, łączniki, podpory i inne. Sprawdź, które elementy są niezbędne i jakie spełniają funkcje!

Jakie ogrodzenia tymczasowe masz do wyboru?

Deweloperzy oraz inwestorzy indywidualni mają możliwość doboru ogrodzenia tymczasowego budowlanego według własnych wymagań. Dokładnych przemyśleń wymaga specyfika terenu oraz wielkość ogrodzenia. Dla zainteresowanych polecane są zarówno ogrodzenia tymczasowe ażurowe, jak i pełne. Obydwa typy paneli odpowiednio zabezpieczą plac budowy, ochronią działkę przed nieproszonymi gośćmi w postaci ludzi z ulicy, jak i zwierząt.

Ogrodzenia z panelami pełnymi polecane są osobom, które chcą zapewnić swoim pracownikom maksymalny komfort, bez niepokojących spojrzeń ze strony przechodniów i obcych. Poza tym panele pełne chronią również okolicę przed kurzem, pyłem, który mógłby przedostawać się przez panele ażurowe. Z kolei ogrodzenie składające się z paneli ażurowych sprawdzi się w miastach, zwłaszcza jeśli inwestycja ma miejsce obok większych skrzyżowań. Ogrodzenie ażurowe zapewnia widoczność uczestnikom ruchu drogowego.

Palety i drobne akcesoria do ogrodzeń budowlanych

Akcesoria do ogrodzeń tymczasowych to bardzo ważne komponenty, których nie można lekceważyć. Przykładem są palety, które znacznie ułatwiają transport przęseł ogrodzeniowych. Dzięki paletom przęsła można przewozić, używając wózków widłowych. Dobrze skonstruowane palety zapewniają bezpieczeństwo w transporcie, a przy okazji gwarantują łatwiejsze przechowywanie. Palety umożliwiają ułożenie przęseł jedno na drugim, nie ma ryzyka, że się przewrócą.

Drobne akcesoria do ogrodzeń to chociażby wysięgniki, uchwyty, zawiasy czy śledzie. W przypadku ogrodzeń tymczasowych sprawdzą się jeszcze kotwy, klucze czy złączki.

Kółka zwiększające mobilność ogrodzeń budowlanych

Do ogrodzeń tymczasowych, głównie do bram, przydadzą się również kółka. Pozwalają na stworzenie dodatkowego przejścia bez konieczności wymiany paneli. Niezależnie od tego, czy dotyczy to paneli ażurowych, czy pełnych, kółka sprawdzą się doskonale. Te akcesoria montażowe są niedrogie, a jednocześnie wysokiej jakości. Tworzone są z dobrych materiałów, które są w stanie przeciwstawić się negatywnym warunkom atmosferycznym. Drobne elementy projektowane są tak, aby maksymalnie ułatwić montaż. Całość jest solidna, dzięki czemu ogrodzenia tymczasowe ażurowe są tak chętnie wybierane przez deweloperów, jak i pojedynczych inwestorów.

Podpory i stopy betonowe

Użycie ogrodzenia tymczasowego wiąże się z tym, iż należy je jakoś ustawić. Sprawdzą się w tym celu podpory i stopy betonowe. Nie da się ukryć, że dobre ogrodzenie będzie zarazem solidnym ogrodzeniem, wytrzymałym, oprze się naporowi wiatru czy deszczu, jeśli zajdzie taka potrzeba. Stopa betonowa ustabilizuje ogrodzenie na tyle, że to nie przewróci się nawet podczas silnych podmuchów.

Zabezpiecz teren budowy i nie narażaj się na kary

Zabezpieczenie terenu budowy jest obowiązkowe, o czym wyraźnie mówi polskie prawo. Zapisy znajdziemy w kilku ustawach oraz rozporządzeniach, a brak ich przestrzegania może grozić karą grzywny. Ogrodzenie tymczasowe chroni interesy zarówno inwestora, jak i osób mieszkających nieopodal. Może niwelować hałasy, może uchronić przed nieszczęśliwym wypadkiem z udziałem nieostrożnych przechodniów, a także może chronić przed kradzieżami. Co odważniejsi mogliby skusić się na materiały budowlane czy sprzęt pozostawiony na budowie. Na szczęście zastosowane ogrodzenie tymczasowe skutecznie przed tym chroni.

Jeśli zastanawiasz się, czy warto stawiać ogrodzenie tymczasowe, odpowiedź jest tylko jedna — oczywiście, że tak. Nie jest to kwestia sporna. Trzeba jednak zastanowić się, czy ma to być ogrodzenie wypożyczane, czy jednak kupowane, pełne, czy ażurowe.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka