czwartek, 16 września 2021 03:19

Brzesko: Okazja czyni złodzieja, a ta była nie byle jaka. Kuriozalna sytuacja w środku dnia

Autor Mirosław Haładyj
Brzesko: Okazja czyni złodzieja, a ta była nie byle jaka. Kuriozalna sytuacja w środku dnia

Natychmiastowa reakcja brzeskich policjantów doprowadziła do odzyskania, w ciągu kilku godzin, skradzionego roweru elektrycznego o wartości 3 tysięcy złotych. Zatrzymany 36-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego nie dość, że jechał na skradzionym rowerze to jeszcze znajdował się w stanie nietrzeźwości. Rower został zwrócony właścicielce, natomiast mężczyzna odpowie teraz za swój czyn przed sądem.

W środę (8 września) około godziny 11:50 dyżurny brzeskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży elektrycznego roweru o wartości 3 tysięcy złotych, który zniknął spod jednego z supermarketów mieszczących się w Brzesku. Policjanci od razu przystąpili do ustalenia potencjalnego sprawcy (m.in. w tym celu penetrowali teren miasta). W pewnym momencie na ulicy Berka Joselewicza policjanci zauważyli mężczyznę jadącego rowerem podobnym do skradzionego. Zatrzymali go i skontrolowali. Okazało się, że to strzał w dziesiątkę. Złodziejem okazał się 36-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu brzeskiego. Ponieważ znajdował się w stanie nietrzeźwości, spędził noc w policyjnym areszcie, a następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży. Przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu wyjaśniając, że rower ukradł, bo … trafiła się okazja.  

Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto został ukarany mandatem karnym w wysokości 550 złotych w związku z popełnionym wykroczeniem tj. jazda na rowerze  w stanie nietrzeźwości. Odzyskany rower został przekazany właścicielowi.

Inf. i foto: KPP Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje