piątek, 10 lipca 2020 11:05

Olkusz: Wynajmował garaże, ale nie na samochody. Co znaleźli w nich policjanci?

Autor Tomasz Stępień
Olkusz: Wynajmował garaże, ale nie na samochody. Co znaleźli w nich policjanci?

Kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 37-latka, u którego w mieszkaniu i w wynajmowanych garażach, znaleźli środki odurzające.

– Mężczyzna miał ponad półtora kilograma amfetaminy oraz pewne ilości marihuany i mefedronu, a także ukrytą sporą ilość gotówki, w różnych walutach. Sprawca usłyszał  zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz przygotowania do wprowadzania do obrotu środków odurzających wbrew przepisom ustawy – mówi mł.asp. Marika Guzik-Gajda z olkuskiej policji.

37-letni mieszkaniec Olkusza od pewnego czasu był w zainteresowaniu policjantów zwalczających przestępczość narkotykową. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że mężczyzna może  posiadać w swoim mieszkaniu narkotyki. 8 lipca około godziny 9, kryminalni wspólnie z przewodnikiem psa, wyszkolonego na wyszukiwanie środków odurzających, przeszukali mieszkanie a następnie udali się do garaży, które mężczyzna wynajmował. Policjanci zabezpieczyli około 1600 gramów  amfetaminy, 1,27 grama mefedronu i niewielką ilość marihuany, a także ponad 42 tysiące złotych w różnych walutach. Za posiadanie znacznej ilości substancji zabronionych olkuszaninowi może grozić do 10 lat pozbawienia wolności a za przygotowanie do wprowadzania do obrotu wbrew przepisom ustawy środków odurzających do 3 lat. Decyzją sądu  37-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje