środa, 4 września 2019 15:39

Olszowianki na dożynkach parafialnych i wojewódzkich

Autor Marzena Gitler
Olszowianki na dożynkach parafialnych i wojewódzkich

Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Olszówka po raz szósty zorganizowało Dożynki Parafialne. Delagacja Olszówek z wieńcem dożynkowym wzięłą udział w XXI Dożynkach Województwa Małopolskiego w Zakliczynie.

Głównym ich punktem była uroczysta Msza święta w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Olszówce, której przewodniczył ksiądz proboszcz Stanisław Kasprzak. W Eucharystii aktywnie uczestniczyły olszowskie gospodynie, które przygotowały oprawę liturgii, wieniec dożynkowy i złożyły dary ołtarza. O oprawę muzyczną uroczystości zadbała miejscowa kapela góralska. W parafialnym Święcie Plonów licznie uczestniczyli mieszkańcy tej miejscowości.
Dożynki parafialne w Olszówce zorganizowano w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Kultura i tradycja łączy pokolenia”, na które Koło Gospodyń Wiejskich Olszówka uzyskało dotację w drodze otwartego konkursu ofert.
Olszowski wieniec dożynkowy przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich Olszówka (reprezentujące Gminę Mszana Dolna) wystawiły również podczas XXI Dożynek Województwa Małopolskiego w Zakliczynie. Uroczystość odbyła się na kompleksie rekreacyjno – sportowym „Kamieniec”.

Kinga Kaciczak

Limanowa - najnowsze informacje