sobota, 31 lipca 2021 18:08

Oświęcim. Nie żyje 49-letnia kobieta. „Rana kłuta szyi”

Autor Tomasz Stępień
Oświęcim. Nie żyje 49-letnia kobieta. „Rana kłuta szyi”

Nie żyje 49-letnia kobieta, mieszkanka Oświęcimia.  Została ugodzona nożem w szyję przez konkubenta. Przyczyną była prawdopodobnie kłótnia.

Informację o tym, że w jednym z mieszkań w Oświęcimiu znajdują się zwłoki kobiety, policja dostała o godzinie 14.00. Na miejsce zdarzenia natychmiast udały się służby ratunkowe, ale było już za późno. – Po przybyciu na miejsce lekarz stwierdził zgon w wyniku rany kłutej szyi – informuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Śledczy wstępnie ustalili, że najprawdopodobniej w godzinach porannych pomiędzy 49- letnią mieszkanką Oświęcimia, a jej konkubentem doszło do kłótni, w trakcie której mężczyzna ugodził konkubinę nożem, po czym zbiegł.

Natychmiast wszczęto jego poszukiwania. W efekcie podjętych czynności mężczyzna został zatrzymany na terenie Bierunia przez policjantów w KPP Bieruń. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy. Miał 1,80 promila alkoholu. Trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. W toku dalszego śledztwa zostaną ustalone wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje