wtorek, 10 maja 2022 08:44

Oświęcim. Panie kierowco - to było nieodpowiedzialne! 44-latkowi grozi nawet dwa lata

Autor Norbert Kwiatkowski
Oświęcim. Panie kierowco - to było nieodpowiedzialne! 44-latkowi grozi nawet dwa lata

Policjanci z Oświęcimia podczas kontroli zatrzymali 44 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna kierował busem pasażerskim mając w organizmie 0,6 promila alkoholu.

W poniedziałek 9 maja, policjanci, dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, patrolowali rejon gminy Oświęcim. Przed godziną 7 na jednym z przystanków autobusowych w Porębie Wielkiej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę busa,  wiozącego troje nastolatków do jednej z oświęcimskich szkół. Kontrola stanu trzeźwości 44 – letniego kierowcy wykazała 0,6 promila alkoholu.  Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy  Policji.

Wieczorem, gdy zatrzymany wytrzeźwiał, na podstawie zebranych dowodów został mu przedstawiony zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi nawet do 15 lat oraz wysoka grzywna.

Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości za kierownicą, gdyż jazda pod wpływem alkoholu lub środków odurzających może zakończyć się drogową tragedią. Funkcjonariusze zapewniają również, że w dalszym ciągu będą dokładać wszelkich starań, aby na drogach było bezpieczniej.

Foto: zdjęcie poglądowe

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje