wtorek, 25 kwietnia 2023 14:23

Pierwsza taka inicjatywa w Brzesku!

Autor Artykuł partnera
Pierwsza taka inicjatywa w Brzesku!

22 kwietnia w Dzień Ziemi po raz pierwszy spotkali się pracownicy Browaru Okocim wraz z rodzinami i mieszkańcami osiedla przy Browarze na wspólnym Ekopikniku. Aż 140 osób zaangażowało się w porządkowanie terenów zielonych, sadzenie nowych roślin i sianie łąki kwietnej o powierzchni ponad 1200 m2.

Wydarzenie otworzył Mieszko Musiał – prezes zarządu Carlsberg Polska, który po krótkim powitaniu zgromadzonych zakasał rękawy i wraz z najmłodszymi zajął się budową domku dla owadów - zapylaczy. Uczestnicy pikniku porządkowali tereny zielone wzdłuż rzeki Uszwicy, na terenie osiedla i Stacji Uzdatniania Wody przy Browarze Okocim. Wspólnymi siłami zebrali kilkanaście worków śmieci, zgrabili i uporządkowali po zimie tereny zielone, przygotowali teren pod łąkę kwietną i nasadzili kilkadziesiąt drzew oraz krzewów. Za grabie i łopaty chwycili m.in. Michał Napieracz – dyrektor Browaru Okocim i Marek Serwin – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Goetza Okocimskiego w Okocimiu, a jednocześnie mieszkaniec osiedla przy Browarze.

- Jako Browar Okocim jesteśmy zaangażowani w tematykę ekologii i zrównoważonego rozwoju. Dbanie o środowisko to nie tylko obowiązek, ale także wartość, którą chcemy pielęgnować i przekazywać kolejnym pokoleniom. Ekopiknik to dla nas szansa, aby działać wspólnie z mieszkańcami na rzecz lepszego jutra – powiedziała Teresa Aldea, Kierowniczka ds. Zrównoważonego Rozwoju Carlsberg Polska.

Świetna zabawa, integracja i edukacja

Dzień Ziemi to także okazja, aby poprzez pracę i zabawę edukować. Dlatego po pracach porządkowych wszyscy mogli się posilić jedzeniem z grilla, a na najmłodszych czekały animacje, zajęcia edukacyjne nt. odpadów i ekologii, a także ratownicy medyczni, który pokazywali wnętrze karetki i odpowiadali na liczne pytania małych i dużych.

Butelka zwrotna najbardziej ekologiczne opakowanie napojowe

Również po raz pierwszy  Carlsberg Polska zorganizowała akcję, w której za każde 10 oddanych butelek zwrotnych klienci otrzymywali ekologiczną torbę z przekazem edukacyjnym. Chętnych nie brakowało i w zaledwie kilka godzin oddano ponad 240 butelek.

Ekopiknik Browaru Okocim to lokalna inicjatywa, która połączyła różne osoby w działaniu na rzecz wspólnego celu – ochrony środowiska. Projekt był zrealizowany dzięki współfinansowaniu Carlsberg Polska i Interzero.

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka