środa, 28 lipca 2021 10:00

Pierwszy polski medal w Tokio trafi do... Krakowa

Autor Marzena Gitler
Pierwszy polski medal w Tokio trafi do... Krakowa

Krakowianka z Klinów zdobyła srebro na olimpiadzie. Maria Sajdak razem z Agnieszką Kobus-Zawojską, Martą Wieliczko i Katarzyną Zillmann zdobyły srebrny medal w finale wioślarskich czwórek podwójnych na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Maria Sajdak z domu Springwald urodziła się 30 lipca 1991 r. w Krakowie, a mieszka na Klinach. Jest zawodniczką AZS AWF Kraków. Wcześniej zdobyła już medal olimpijski. Przywiozła brąz z olimpiady w Rio de Janeiro. Jest też mistrzynią świata i srebrną medalistka mistrzostw świata oraz mistrzynią i srebrną oraz brązową mistrzynią Europy. Zawodniczka z Krakowa jest też wielokrotną medalistką mistrzostw Polski.

Warto dodać, że nasza medalistka z Tokio ma 174 cm wzrostu. Wioślarstwo trenuje od 12 roku życia. Jest absolwentką AGH. Jej pasją poza sportem jest gra na pianinie, rysunek i malarstwo. Jest szczęśliwą mężatką i posiadaczką trzech kotów.

Czas na Marysię 🔥

Opublikowany przez Wioślarska czwórka kobiet Niedziela, 25 lipca 2021

Gratulacje Marii Sajdak i jej koleżankom z teemu złożył Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie: "Dziewczyny! Wioślarska czwórka kobiet - JESTEŚCIE WIELKIE!.".

🇵🇱 Mamy pierwszy medal w Tokio! Maria Sajdak z AZS - AWF Kraków - Sekcja Wioślarska zapowiadała nam rok temu podczas...

Opublikowany przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie Wtorek, 27 lipca 2021

fot. ZIS w Krakowie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje